Treść główna

Ogród Botaniczny, Wellington

M
 
0.0 (0)
0
DSC_1254 (1280x853).jpg
Ogród Botaniczny Wellington jest naprawdę dużym obiektem i warto zarezerwować na niego choć jedno popołudnie. Całość rozciąga się na 26ha a w zwiedzaniu pomagają wytyczone szlaki - mapy z nimi znajdziecie w Begonia House (inaczej możecie trochę pobłądzić). Ogród zasługuje na uwagę z kilku względów pierwzsy to wyjątkowe położenie i ukształtowanie terenu, egzotyczny las, natywne gatunki roślin, kolorowe kwiaty oraz mnóstwo tematycznych ogrodów (np kaktusy)
Miejscami które należy z pewnością odwiedzić są:
1. Duck Point - urocze miejsce z mostkiem i altanką gdzie możemy karmić miejscowe kaczki (tu spójrzcie na niesamowite oświetlenie ala chmura swietlików nad rzeką!)
2. Begonia House - kolorowe miejsce (szklarnia) gdzie rosną begonie oraz gdzie znajduje się oczko wodne z rybami (tu uwaga miejsce otwarte tylko do 17!)
3. Lady Norwood Garden - chyba mój ulubiony, mnóstwo róż wokoło oraz ławek aby w spokoju się delektować widokiem! Ten ogród wygrał w 2015 prestiżową nagrodę - World Federation of Rose Societies Garden of Excellence Award
W ogrodzie oprócz roślin porozstawiane są dzieła rzeźbiarskie wielu uznanych artystów jak np H.Moore - rozglądajcie się więc wokół siebie!

Ogród Botaniczny Wellington znajduje się na wzgórzu - najłatwiej dostać się do niego kolejką elektryczną z centrum miasta.

Ogród prowadzi również wycieczki z przewodnikiem w niskiej cenie (4$NDZ) ale tylko w określone dni więc należy wcześniej zapoznać się z rozkładem.

Ogród Botaniczny, Wellington - opinie

Nikt jeszcze nie dodał swojej opinii, bądź pierwszy(a).
Twoja ocena
Łatwość dostępu / dojazd
Oceń łatwość dojazdu i położenie miejsca
Atrakcyjność dla rodzin z dziećmi
Oceń w jakim stopniu to muzeum może być atrakcyjne dla dzieci
Udogodnienia i infrastruktura
Oceń udogodnienia i infrastrukturę muzeum (toalety, punkty gastronomiczne itp.)
Cena
Jeśli atrakcja jest płatna, oceń czy i w jakim stopniu jest warta swojej ceny: 1 gwiazdka - wstęp bardzo drogi, 5 gwiazdek - wstęp adekwatny do swojej ceny
Twoja opinia

Nawigacja dodatkowa