Treść główna

Legoland Discovery Center w Berlinie

G
 
3.7 (1)
0
Legoland Discovery Center w Berlinie
LEGOLAND® Discovery Center Berlin to centrum rozrywki związane z klockami LEGO®, które znajdziemy niedaleko berlińskiego ogrodu zoologicznego. Nie jest to park tematyczny, jak np. park kalifornijski (Legoland California) czy duński (Legoland Billund), ale centrum rozrywkowo-edukacyjne przygotowane z myślą o dzieciach w wieku od 3 do 10 lat. Możemy spędzić tutaj nawet cały dzień - rekomendowany czas wizyty to min. 2 godziny.

Jest to jeden z 10 takich obiektów, jakie utworzono w latach 2007-2013 w USA (5; m.in. w Atlancie, Westchester w stanie Nowy Jork, oraz w Kansas City w stanie Missouri), Kanadzie (Toronto), Europie (Wielka Brytania: Manchester; i drugie niemieckie centrum - w Oberhausen) oraz w Japonii (w Tokio).

Tak jak Legolandy, każde Discovery Center zbudowane jest w dużej mierze z klocków LEGO®. Oferowane atrakcje bardzo przypominają te dostępne w parkach tematycznych, choć z uwagi na to, że są to obiekty typu indoor, nie oferują nam dużych karuzeli i innych przejażdżek, ale raczej zabawę klockami, warsztaty edukacyjne czy pojedyncze małe karuzele.

LEGOLAND® Discovery Center należą do sieci parków zarządzanych przez Merlin Entertainments, która operuje wieloma znanymi parkami rozrywki w Europie, takimi jak np. Gardaland, Thorpe Park, Heide Park i Alton Towers, oraz wszystkimi parkami LEGO® (oprócz wymienionych powyżej, jeszcze m.in. Legoland Deutschland i Legoland Windsor). Grafika:https://static.city-map.de/infoPageContent/3981_1_07010065602.jpg

Legoland Discovery Center w Berlinie - opinie

Ilość opinii: 1
Ocena łączna 
 
3.7
Łatwość dostępu / dojazd 
 
5.0  (1)
Atrakcyjność dla rodzin z dziećmi 
 
3.0  (1)
Udogodnienia i infrastruktura 
 
3.0  (1)
Cena 
 
N/A  (0)
Twoja ocena
Łatwość dostępu / dojazd
Oceń łatwość dojazdu i położenie miejsca
Atrakcyjność dla rodzin z dziećmi
Oceń w jakim stopniu to muzeum może być atrakcyjne dla dzieci
Udogodnienia i infrastruktura
Oceń udogodnienia i infrastrukturę muzeum (toalety, punkty gastronomiczne itp.)
Cena
Jeśli atrakcja jest płatna, oceń czy i w jakim stopniu jest warta swojej ceny: 1 gwiazdka - wstęp bardzo drogi, 5 gwiazdek - wstęp adekwatny do swojej ceny
Twoja opinia
Czy ta opinia jest pomocna? 0 0
Byłam tam kilka lat temu,jednak dobrze tego nie wspominam.Pomijąc różnicę walut, to wstęp za tani nie był,a wewnątrz też zbyt dużo niespodzianek na nas nie czekało.Spodziewaliśmy się czegoś lepszego.Może teraz coś się zmieniło,niestety nic o tym nie wiem.
Ocena łączna 
 
3.7
Łatwość dostępu / dojazd 
 
5.0
Atrakcyjność dla rodzin z dziećmi 
 
3.0
Udogodnienia i infrastruktura 
 
3.0
Cena 
 
N/A

Nawigacja dodatkowa