Treść główna

Brighton Nadbrzeże

K
 
0.0 (0)
0
Brighton Nadbrzeże

Adres

Miasto
Brighton
Państwo
Wielka Brytania
Szeroka promenada łączy linię morza z lądem. Bogactwo lekkich, wesołych szczegółów, poczynając od prac w żelazie i kończąc na małych kioskach i zadaszeniach wprowadza wakacyjny nastrój. W morze wchodzi molo Palace Pier zbudowane w 1899r., znane jako miejsce rozrywek i dobrego jedzenia.

Niedaleko Palace Pier, w punkcie przecięcia się górnej i dolnej promenady, znajduje się Sea Life Centre, które oferuje różne sposoby podglądania morskiego życia z bliska, w tym tropikalne i słodkowodne ryby pływające w oryginalnym wiktoriańskim akwarium ze sklepieniem – w dniu otwarcia, w 1872 r., – największe na świecie. Aktualnie najdłuższy w Europie podwodny tunel-akwarium.

Volks’s Electric Travel – kolejka elektryczna z 1883 roku, jej trasa przebiega wzdłuż wybrzeża u podnóża kredowego klifu, od stacji Aquarium w pobliżu mola w Brighton do stacji Marina (nowoczesnego portu jachtowego).

W centrum warto zobaczyć St Bartholomew’s – spośród wielu kościołów w Brighton ten jest wyjątkowy. Wysublimowana prostota wzorzystych ścian z cegieł, prowadzących od nawy głównej o imponującej wysokości 41 m, kontrastuje z bogatym umeblowaniem.

Brighton Nadbrzeże - mapa

Swap Start/End

Brighton Nadbrzeże - opinie

Nikt jeszcze nie dodał swojej opinii, bądź pierwszy(a).
Twoja ocena
Łatwość dostępu / dojazd
Oceń łatwość dojazdu i położenie miejsca
Atrakcyjność dla rodzin z dziećmi
Oceń w jakim stopniu to muzeum może być atrakcyjne dla dzieci
Udogodnienia i infrastruktura
Oceń udogodnienia i infrastrukturę muzeum (toalety, punkty gastronomiczne itp.)
Cena
Jeśli atrakcja jest płatna, oceń czy i w jakim stopniu jest warta swojej ceny: 1 gwiazdka - wstęp bardzo drogi, 5 gwiazdek - wstęp adekwatny do swojej ceny
Twoja opinia

Nawigacja dodatkowa