Treść główna

CASTLERIGG STONE CIRCLE

G
 
0.0 (0)
0
CASTLERIGG STONE CIRCLE
Monumentalny, kamienny krąg, który wywiera na wszystkich ogromne wrażenie. Każdego roku tysiące ludzi odwiedzają to magiczne miejsce, oglądają, robią zdjęcia i zastanawiają się dlaczego, kiedy i po co powstał ten krąg. Z miejsca, gdzie znajduje się tajemniczy monument roztacza się wspaniały widok na Skiddaw, Blencathra i Lonscale Fell.

Krąg o średnicy 30 metrów tworzy 38 kamieni. Wewnątrz znajduje się prostokąt z 10 pionowo postawionych głazów, ich wysokość to ok. 2.3 m. Najprawdopodobniej powstał ok. 3000 r. p.n.e. pod koniec okresu neolitycznego i jest najstarszym kamiennym kręgiem na terenie Wielkiej Brytanii. Do tej pory nie wiadomo jakie było jego przeznaczenie, snute są domysły, że wykorzystywany był podczas ceremonii lub religijnych obrzędów.

W 1913 r. został wykupiony przez stowarzyszenie dające początek English Heritage i National Trust. Obecnie pod opieką owych stowarzyszeń.

CASTLERIGG STONE CIRCLE - opinie

Nikt jeszcze nie dodał swojej opinii, bądź pierwszy(a).
Twoja ocena
Łatwość dostępu / dojazd
Oceń łatwość dojazdu i położenie miejsca
Atrakcyjność dla rodzin z dziećmi
Oceń w jakim stopniu to muzeum może być atrakcyjne dla dzieci
Udogodnienia i infrastruktura
Oceń udogodnienia i infrastrukturę muzeum (toalety, punkty gastronomiczne itp.)
Cena
Jeśli atrakcja jest płatna, oceń czy i w jakim stopniu jest warta swojej ceny: 1 gwiazdka - wstęp bardzo drogi, 5 gwiazdek - wstęp adekwatny do swojej ceny
Twoja opinia

Nawigacja dodatkowa