Treść strony

 • polska firma
 • 20 lat na rynku
 • 600 000 klientów
 • bezpieczne płatności
 • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Lotnisko w Szczecinie

Znajdź nas w social mediach

(kod IATA: SZZ, kod ICAO: EPSC)

szczecin_goleniow_logoMiędzynarodowe lotnisko położone 33 km na północny wschód od centrum Szczecina, przy drodze krajowej nr 6 (Goleniów – Gdynia), w pobliżu wsi Glewice. Swoim zasięgiem obejmuje około 1,6 mln mieszkańców. Lotnisko oferuje stałe połączenia lotnicze z Warszawą, Londynem, Dublinem i Oslo. W ofercie są także loty czarterowe i sezonowe.

 

Lotnisko było wielokrotnie modernizowane, m.in. stary terminal przekształcono w nowoczesny termin przystosowany do odprawy miliona pasażerów rocznie, a także wybudowano najnowocześniejszą w Polsce wieżę kontroli lotów. Obecnie Lotnisko w Szczecinie jest dziewiątym co do ilości odpraw pasażerskich portem lotniczym w Polsce, w 2007 roku odprawiono tu 228 tys. pasażerów (co w porównaniu do roku 2006 stanowi wzrost o 29,1%).

Dla wygody pasażerów, na terenie lotniska udostępniono: bankomat Pekao S.A., punkt informacji, kantor wymiany walut, kaplicę, kasę PLL LOT, pocztę, taras widokowy, pokój dla matki z dzieckiem, pokój pierwszej pomocy, salon prasowy, sklep alkoholowy (sala odlotów I), księgarnię Discovery.

szczecin2
Wnetrze terminalu
Fot. Port Lotniczy Szczecin-Goleniów

Użyteczne informacje

Wszelkich informacji dotyczących podróży i lotniska można uzyskać pod numerem telefonu +48 91 481-74-00.

Na terenie lotniska od 5:00 do 23:30 jest czynny punkt informacyjny, który oferuje pełen zakres informacji dotyczącej rozkładu lotów z Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów, informacje na temat transportu z/do lotniska, informacje i rezerwację hotelową z regionu Pomorza Zachodniego, informacje na temat atrakcji turystycznych Regionu Pomorza Zachodniego, możliwość rezerwacji pokoi w motelu "Domek Pilota" na terenie lotniska Szczecin-Goleniów, możliwość zamówienia transportu TAXI.

Lotnisko umożliwia wynajem samochodu. Do dyspozycji pasażerów są następujące firmy:

 • Avis, tel. +48 91 359 51 27,
 • Hertz, tel. + 48 91 488 93 50,
 • Sixt, tel. +48 91 488 38 83,
 • Europcar, tel. +48 91 480 14 08.

Port Lotniczy Szczecin-Goleniów im. NSZZ Solidarność posiada 2 parkingi: P1-dobowy oraz P-2 tani wielodobowy. Dla pasażerów wylatujących czarterem turystycznym – rabat 20%.

 • PARKING P1 – dobowy – Zlokalizowany w bezpośredniej bliskości terminala pasażerskiego. Posiada 200 miejsc parkingowych, w tym 5 dla autobusów. Realizuje usługi w zakresie postojów krótko- i długoterminowych.
 • PARKING P2 - wielodobowy – Zlokalizowany w odległości 50 m od terminala pasażerskiego. Posiada 150 miejsc parkingowych. Realizuje usługi w zakresie postojów krótko- i długoterminowych.
Samolot EuroLOTu na płycie lotniska w Szczecinie
Fot. Port Lotniczy Szczecin Goleniów

Komunikacja

Lotnisko Szczecin (Goleniów) znajduje się na północny wschód od Szczecina, w pobliżu miasta Goleniów. Do dyspozycji pasażerów są taksówki i autobusy.

TAKSÓWKI
Postój taksówek znajduje się przed terminalem. Usługi oferowane są przez Airport Taxi Group, tel. +48 91 481 7690. Cennik dostępny jest na stronie: taxi.

TRANSPORT AUTOBUSOWY
Na trasach ze Szczecina oraz Koszalina firma Interglobus uruchomiła stałe codzienne połączenie autobusowe dla pasażerów Ryanair i Norwegian. Bilety można zakupić na stronie www.interglobus.pl, telefonicznie - 091-48-50-422, osobiście w siedzibie firmy - Szczecin, ul. Kolumba 1, w kilkudziesięciu renomowanych biurach podróży lub u kierowcy. Autobusy wyjeżdżają ze Szczecina 2 godziny 20 minut przed odlotem samolotu (Bilet kosztuje 13,90 zł, u kierowcy 17,90 zł), z Koszalina – 3 godziny 20 minut przed odlotem (Bilet kosztuje 39,90 zł). Wyjazdy z Lotniska Goleniów 20 min po lądowaniu samolotu.

Możliwy jest również dojazd mikrobusem Polskich Linii Lotniczych LOT. Mikrobus posiada 16 miejsc. Obsługuje połączenia na trasach: lotnisko-Szczecin, lotnisko-Koszalin i Kołobrzeg.

 • Ze Szczecina mikrobus odjeżdża spod biura LOT, al. Wyzwolenia 17. Rezerwacja biletu i informacja o godzinie odjazdu razem z rezerwacją biletu na przelot.
 • Z Koszalina mikrobus odjeżdża spod hotelu "ARKA", z Kołobrzegu mikrobus odjeżdża spod hotelu "SKANPOL", .

Odjazd z lotniska do Szczecina, Koszalina i Kołobrzegu następuje 15 minut po lądowaniu samolotu. Bilety do nabycia w kasach LOT na terenie całego kraju.

Czarterowa linia autobusowa kursuje na trasie Szczecin - Port Lotniczy – Szczecin (Szczecin przy biurze LOT-u, Aleja Wyzwolenia 17 – 3 godziny przed odlotem; Szczecin Dworzec Główny (kolejowy) – 2 godziny 50 minut przed odlotem; Szczecin Słoneczne - przystanek PKS na przeciwko Sanktuarium – 2 godziny 40 minut przed odlotem; Szczecin Dąbie - przy LO III, przystanek autobusowy linii 62, 56, 77 - 2 godziny 30 minut przed odlotem). Odjazd autobusu z lotniska - 40 minut po lądowaniu samolotu. Cena biletu - 18 zł. Zakup biletu bezpośrednio u kierowcy autobusu.

TRANSPORT KOLEJOWY
Lotnisko znajduje się w odległości 7 km od Dworca PKP w Goleniowie. Opłata za przejazd TAXI na lotnisko - 25 zł,  przejazd mikrobusem w kierunku Nowogardu kosztuje 3 zł – więcej na stronie: taxi.

Oficjalna strona internetowa lotniska

www.airport.com.pl

Adres

Port Lotniczy Szczecin-Goleniów im. NSZZ Solidarność
Glewice
72-100 Goleniów

Główni przewoźnicy

Port Lotniczy w Szczecinie jest obsługiwany przez Ryanair, LOT i Norwegian.

Najlepsze okazje

Planujesz urlop w SIERPNIU? Wybierz coś dla siebie!30 ofert od 115 Sprawdź Urlop w lipcu? Sprawdź najlepsze propozycje na Twoje wakacje!8 ofert od 129 Sprawdź Lizbona? Porto? Algarve? O czym marzysz? Zwiedzaj PORTUGALIĘ12 ofert od 383 Sprawdź Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 127 Sprawdź