Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Treść główna

Lotnisko w Rijadzie

(kod IATA: RUH; kod ICAO: OERK)

riyad_airport
Meczet na lotnisku Rijad
Fot.Habeeb Shaikh/Wikipedia

Międzynarodowe lotnisko położone 35 km na północ od centrum Rijadu w Arabii Saudyjskiej. Nosi imię króla Khalida. Jest zapasowym lotniskiem promów kosmicznych NASA. Na lotnisku znajduje się wieża kontroli lotów o wysokości 81 m – jedna z najwyższych na świecie. Na lotnisku znajduje się też oddzielny budynek meczetu.

Lotnisko posiada cztery terminale pasażerskie: dwa krajowe i dwa międzynarodowe oraz królewski pawilon. Pomiędzy terminalami pasażerskimi można przemieszczać się na specjalnym ruchomym chodniku. Do dyspozycji pasażerów na lotnisku są banki, bankomaty, kantor wymiany walut, poczta, sklepy, kawiarnie, restauracje, poczekalnia dla pasażerów podróżujących klasami pierwszą i biznes, meczet. Istnieją udogodnienia dla osób niepełnosprawnych.

Użyteczne informacje

Wszelkie informacje dotyczące podróży i lotniska można uzyskać pod numerem telefonu +966 (0)1 221 1000

Punkty informacji lotniskowej znajdują się w każdym terminalu.

Lotnisko umożliwia wypożyczenie samochodów. Do dyspozycji pasażerów jest wiele firm międzynarodowych i lokalnych. Samochód możba też wypozyczyć na stronie: www.tania-wypozyczalnia.pl

Lotnisko dysponuje dwoma trzypiętrowymi parkingami umiejscowionymi naprzeciwko terminali, po obu stronach meczetu. Oferują one łącznie ponad 11 tysięcy miejsc parkingowych.

Komunikacja

Lotnisko położone jest ok. 35 km na północ od centrum Rijadu. W Rijadzie nie ma właściwie miejskiej komunikacji publicznej. Powszechnie dostępne i stosunkowo tanie są natomiast taksówki.

TAKSÓWKI
Do dyspozycji pasażerów na lotnisku są taksówki i limuzyny. Pamiętajmy by upewnić się, co do wysokości ceny kursu. Stawki są ustalone i powinny być wywieszone w środku samochodu. Warto mieć zapisaną na kartce po arabsku nazwę miejsca, do którego chcemy się udać, gdyż większość kierowców nie mówi po angielsku.

Oficjalna strona internetowa lotniska

www.gaca.gov.sa

Adres

King Khaled International Airport
Riyadh 11483
Kingdom of Saudi Arabia.

Główni przewoźnicy

Lotnisko obsługują między innymi następujące linie lotnicze: Air Arabia, Air France, Austrian Airlines, British Airways, Cathay Pacific, Emirates, Lufthansa, Swiss, Turkish Airlines, Saudi Arabian Airlines.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Nawigacja dodatkowa