Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
 • Dorośli od 18 lat-1+
 • Młodzież 12-18 lat-0+
 • Dzieci 2-12 lat-0+
 • Niemowlęta do 2 lat-0+
 • Wybierz
Szukaj
 • polska firma
 • 20 lat na rynku
 • 500 000 klientów
 • bezpieczne płatności
 • gwarancja najniższej ceny
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Loty do ParyżaOrientacyjna cena za lot w dwie strony

Treść główna

Lotnisko Paryż Orly

(kod IATA: ORY, kod ICAO: LFPO) Międzynarodowe lotnisko położone 14 km na południe od centrum Paryża zarządzane przez firmę Aéroports de Paris. Jedno z dwóch dużych lotnisk obsługujących francuską aglomerację stołeczną (drugie to Charles de Gaulle). Port lotniczy w Orly obsługuje głównie połączenia do Europy, Afryki, na Bliski Wschód oraz na Karaiby. Z lotniska korzysta regularnie ponad 30 pasażerskich linii lotniczych, może ono obsłużyć trzydzieści milionów pasażerów rocznie. Ląduje tu lub startuje ponad 200 tysięcy samolotów rocznie. Pasażerowie mają do dyspozycji dwa terminale lotnicze:południowy - Orly Sud oraz zachodni - Orly Ouest. Każdy obiekt obsługuje kilka linii lotniczych i oferuje szeroki wybór usług i udogodnień dla pasażerów.

Użyteczne informacje

Wszelkich informacji dotyczących podróży i lotniska można uzyskać pod numerem telefonu +33 1 7036 3950.

 • Terminal Orly Południowy posiada punkty informacyjne przy wyjściach C i H na parterze oraz przy Hali B na pierwszym piętrze.
 • Terminal Orly Zachodni – w hali odlotów, wyjścia O, W oraz pomiędzy wyjściami R i S, jak również w hali przylotów, przy wyjściach D i J. Dostępne tam są również darmowe przewodniki i mapy Paryża.
 • Można także zasięgnąć informacji telefonicznej pod numerem Information Centre tel. (0) 1 4975 1515

Lotnisko umożliwia wypożyczenie samochodów. Na obu terminalach znajdują się agencje wypożyczalni samochodów firm Avis, Budget, Europcar, Hertz, National Citer, Sixt, TT Car Transit, Peugeot Open Europe. Numery telefonów i więcej informacji znajdziemy na stronie: wypożyczalnie samochodów

Zarówno Orly Zachodni jak i Orly Południowy mają po dwa parkingi, które połączone są z terminalem za pomocą windy lub przejściem. Dostępne są również tańsze parkingi obsługujące obydwa terminale połączone z terminalami darmowymi busami.

Komunikacja

Do dyspozycji pasażerów są taksówki, które dowiozą nas w każde miejsce w Paryżu i okolicy. Do centrum Paryża kursują zaś pociągi i autobusy. Zapewniona jest też komunikacja autobusowa pomiędzy lotniskami Orly a Charles de Gaulle. Jeśli chcesz zapoznać się ze szczegółowymi informacjami o komunikacji i dojeździe na lotnisko czytaj tutaj.

Oficjalna strona lotniska

www.aeroportsdeparis.fr

Adres

Aéroport d'Orly,
Orly Sud 103,
94396 Orly Aérogare,
France

Główni przewoźnicy

Loty do Paris Orly obsługują między innymi: Air Berlin, Air France, Air Malta, Clickair, easyJet, Myair, Norwegian, Sky Europe, Transavia, Tuifly.

Informacje dodatkowe

Z terminala Orly Ouest do dyspozycji pasażerów jest „motor-taksówka”. Koszt przejazdu do centrum Paryża to 55 euro, a na lotnisko Charles de Gaulle 100 euro. Punk informacyjny czynny jest od poniedziałku do piątku od 7:00 do 20:30 i znajduje się w hali przylotów przy wyjściu J.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Nawigacja dodatkowa