Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Loty do Nowego JorkuOrientacyjna cena za lot w dwie strony

Treść główna

Lotnisko Newark w Nowym Jorku

(kod IATA: EWR, kod ICAO: KEWR)

Międzynarodowe lotnisko położone pomiędzy Newarkiem i Elizabeth, 25 km na południowy zachód od centrum Nowego Jorku. W 2007 port lotniczy obsłużył około 36 mln pasażerów. Jest to drugi najbardziej ruchliwy port lotniczy aglomeracji nowojorskiej - zaraz po porcie lotniczym Nowy Jork John F. Kennedy, wyprzedza także port lotniczy Nowy Jork LaGuardia. Na lotnisku dziennie odprawianych jest około 1500 samolotów latających na liniach krajowych oraz zagranicznych. Samoloty z Polski najczęściej lądują właśnie w Newark'u.

Do dyspozycji pasażerów są trzy terminale pasażerskie, które oferują wiele usług i udogodnień w tym restauracje, kawiarnie, bary, sklepy, obiekty działalności gospodarczej, dostęp do Internetu i bankomaty. Mapa lotniska i terminali dostępna jest na stronie: mapa terminali.

Użyteczne informacje

Wszelkie informacje dotyczące podróży i lotniska można uzyskać pod czynnym 24h numerem telefonu + 1 973 961 6000

Przez 24 godziny działają punkty informacyjne dla pasażerów (oferują informacje dotyczące lotniska, komunikacji, rezerwacji miejsc w hotelu).

Lotnisko umożliwia wypożyczenie samochodów. Do dyspozycji pasażerów są firmy:

• Avis, tel.+1 973 961-4300
• Budget, tel. +1 973 961-2990
• Dollar, tel. +1 866 434-2226
• Hertz, tel. +1 973 621-2000
• National Car Rental, tel. +1 973 622-1270

Trzy krótkoterminowe parkingi są umieszczone przed głównymi wejściami na terminale. Całodniowy parking jest dostępny na sektorach: P1 oraz P3, natomiast parking wielopoziomowy na sektorze P4. Bezpłatne autobusy transportują pasażerów bezpośrednio z ekonomicznego parkingu z sektora P6 i P7. W obrębie całego lotniska można się poruszać bezpłatnymi autobusami, które kursują między terminalami i parkingami. Cennik i więcej informacji na stronie: parking.

Komunikacja

System komunikacyjny na lotnisku jest dobrze rozwinięty. Do dyspozycji pasażerów są licencjonowane taksówki, autobusy i kolej. Więcej informacji o całym systemie komunikacyjnym lotniska na stronie: transport.

Z New Jersey na lotnisko dojechać można drogą międzystanową nr 95 (przebiega z północy na południe obok lotniska). Z Manhattanu należy się kierować na drogę międzystanową nr 78.

TAKSÓWKI

Postój taksówek znajduje się przed terminalami. Podróż na Manhattan kosztuje około 50-75 dolarów.

TRANSPORT KOLEJOWY

Parkingi oraz terminale połączone są kolejką jednoszynową AirTrain (www.airtrainnewark.com) razem z dworcem kolejowym Newark Liberty International Airstation. (bilet do dworca kosztuje 5,50 dolara) Natomiast z dworca jest bezpośrednie połączenie ze stanem New Jersey obsługiwane przez pociągi New Jersey Transit (www.njtransit.com) i pociągi międzymiastowe Amtrak (www.amtrak.com)

TRANSPORT AUTOBUSOWY

Istnieje szereg połączeń autobusowych między lotniskiem, a innymi dzielnicami Nowego Jorku czy stanami USA. Autobusy ekspresowe na Manhattan jadą na dworzec kolejowy Grand Central Terminal (zwany też Grand Central Station) oraz na dworzec autobusowy Port Authority Bus Terminal. Orientacyjny koszt przejazdu to 13 dolarów. Linie 40 i 62 New Jersey Transit operują pomiędzy lotniskiem i centrum Newark, w tym dworzec kolejowy Newark Penn Station.

W obrębie lotniska można się poruszać bezpłatnymi autobusami, które kursują między terminalami, a parkingami. Autobusy są dostępne przez całą dobę. W ciągu dnia jeżdżą, co 10-15 minut, w nocy, co 20 minut.

Dostępne są też autobusy, które oferują bezpośrednie połączenia z innymi lotniskami Nowego Jorku. Więcej informacji na stronie: transfer między lotniskami.

Oficjalna strona internetowa lotniska

www.newarkairport.com

Adres

Newark Liberty International Airport,
Tower Road, Building Ten,
Newark, New Jersey 07114, USA

Główni przewoźnicy

Loty do Newark obsługują między innymi: Continental Airlines, Air France, Alitalia, British Airways, Delta, Delta Connection, KLM, LOT, Lufthansa, South African Airways, Swiss, United Airlines.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Nawigacja dodatkowa