Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Lotnisko w Dublinie

Znajdź nas w social mediach

Lotnisko znajduje się 10 km na północ od centrum. Kursuje stąd do Dublina oficjalny autobus lotniskowy oraz autobusy miejskie (#16A, 41, 41A, 41B, 41C; co 15–30 min). Do dworca autobusowego jedzie się nimi ok. 30 minut. Z Dublina łatwo dostać się do innych interesujących miast Irlandii, np. Wicklow, Glendalough i Laragh.

Informacja

Biuro informacji turystycznej znajduje się w hali przylotów (www.visitdublin.com). Informacja lotnicza (tel. 00353 1 8080905).

 

Komunikacja

Jak głosi obiegowa opinia, Dublin najlepiej poznawać na piech otę. Wprawdzie z racji rozmiarów miasta nie jest to wcale takie trudne, ale z drugiej strony zwiedzanie zamienia się w ten sposób w męczące wędrówki.

Na szczęście zawsze można skorzystać z rozległej i względnie niedrogiej sieci lokalnych autobusów, z gęsto rozmieszczonymi przystankami. Autobusy kursują od 6.00–6.30 rano, a ostatnie opuszczają centrum ok. 23.30.

Bilety kupuje się u kierowcy za odliczoną gotówkę, nie zaszkodzi więc nosić w kieszeni trochę drobnych. Zamiast reszty od kierowcy dostaje się dodatkowy bilet, który można spieniężyć tylko w siedzibie biura Dublin Bus przy 59 Upper O’Connell St.

Komunikację uzupełnia kolejka DART (Dublin Area Rapid Transport; tel. 01/7033523), łącząca Howth na północy z Bray na południu, w hrabstwie Wicklow, i docierająca m.in. do Sandycove, Monkstown i Dún Laoghaire.

Pociągi kursują szybko i regularnie, a odcinek nad Zatoką Dublińską z Dalkey do Killiney jest tak malowniczy, że warto się tam przejechać dla samego widoku.

Oficjalna strona

Dublin Airport: www.visitdublin.com

Dublin

Turyści przybywający do Dublina od strony morza są zachwyceni jego malowniczym położeniem nad piękną, otwartą Zatoką Dublińską, na tle osobliwych, wznoszących się na południu stożkowatych gór Wicklow. Silną pozycję na handlowej i kulturalnej scenie Europy miasto zawdzięcza dynamicznemu rozwojowi gospodarczemu. Atmosfera kosmopolitycznego szyku szczególnie rzuca się w oczy w tętniącej życiem dzielnicy Temple Bar na lewym brzegu rzeki, wypełnionej pubami, klubami, galeriami i restauracjami.

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 110 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 117 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 110 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!10 ofert od 267 Sprawdź