Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Komunikacja w Uzbekistanie

Znajdź nas w social mediach

Po Uzbekistanie możemy podróżować koleją, autobusem, samolotem i samochodem. Jeśli zamierzamy wybrać się na dłuższą wycieczkę którymś z publicznych środków transportu, musimy pamiętać, że kupując bilet możemy być poproszeni o przedstawienie paszportu. Samoloty i kolej polecane jest są komunikacji między dużymi i oddalonymi od siebie miejscowościami.

Do standardowej podróży po kraju w zupełności wystarczą autobusy. Przy poruszaniu się po dużych miastach turyści korzystają głównie z tzw. marszrutek, pojazdów działających na zasadzie zbiorowych taksówek. Popularne są także zwykłe taksówki, jednak cenę za przejazd lepiej ustalić przed jego rozpoczęciem.

W Uzbekistanie ważne jest międzynarodowe prawo jazdy. Nie istnieje obowiązek zapinania pasów bezpieczeństwa. Stan nawierzchni dróg wymaga jednak, aby dbać o swoje bezpieczeństwo. Szczególnie, że na uzbeckich ulicach prawo drogowe traktowane jest relatywnie.

Najlepsze okazje

Tanie loty do Barcelony! Stolica Katalonii czeka na Ciebie! 8 ofert od 246 Sprawdź Słoneczna PORTUGALIA czy różnorodna HISZPANIA? Wybierz coś dla siebie!24 oferty od 246 Sprawdź CYPR ma wiele do zaoferowania, dajcie się porwać WYSPIE AFRODYTY5 ofert od 304 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 92 Sprawdź

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!