Treść strony

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
 • Dorośli od 18 lat-1+
 • Młodzież 12-18 lat-0+
 • Dzieci 2-12 lat-0+
 • Niemowlęta do 2 lat-0+
 • Wybierz
Szukaj
 • polska firma
 • 20 lat na rynku
 • 500 000 klientów
 • bezpieczne płatności
 • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Loty do TunezjiOrientacyjna cena za lot w dwie strony

 • Tunis (TUN) Carthage Int. Apt.od 1029Wybierz
 • Djerba (DJE) Zarzis Apt.od 1300Wybierz
 • Monastir (MIR) Habib Bourguiba Int. Apt.od 1846Wybierz

Treść główna

Komunikacja w Tunezji

Znajdź nas w social mediach

Tunezja jest bezpośrednio połączona lotniczo z Europą, Ameryką, Azją i Australią. Główne międzynarodowe lotniska mieszczą się w Tunisie, Dżerbie i Monastirze. Autobusem dojechać można m.in. z Algerii i Libii. Z Polski jedyne bezpośrednie rejsowe połączenie z Tunisem zapewnia Tunis Air (dwa razy w tygodniu na trasie Warszawa - Tunis). Można także trafić na korzystne oferty z przesiadką. Samoloty czarterowe wylatują z Katowic, Krakowa, Poznania, Warszawy i Wrocławia. Ich zaletą jest cena (są tańsze od rejsowych, szczególnie oferta last minute), mankamentem - sztywne terminy i brak możliwości zwrotu biletu czy zmiany rezerwacji.

Jeśli chodzi o podróżowanie po kraju, to nie ma ograniczeń. Jedynie w przypadku indywidualnych wyjazdów na Saharę dla własnego bezpieczeństwa należy zgłosić taki wyjazd na policji w miejscowości graniczącej z pustynią.

Można podróżować koleją – istnieją połączenia z większymi miastami. Na północy kraju, gdzie sieć kolejowa jest mniej rozwinięta, rozbudowana jest sieć połączeń autobusowych linii SNTRI. Autobusy te mają klimatyzację i dość wysoki standard. Można podróżować taksówkami międzymiastowymi. Są one z reguły wynajmowane przez kilka osób, co znacznie zmniejsza koszty podróży.

Po kraju można poruszać się bardzo popularnym środkiem transportu, jakim jest louage, czyli mały bus. Istnieją trzy rodzaje louage: żółte (kursujące miedzy miastami), czerwone (kursujące w granicach większych miast) i niebieskie (kursują na trasach międzynarodowych do Albanii i Libii). Cena za przejazd jest stała. Kolejnym popularnym środkiem transportu są taksówki. Przed ruszeniem w trasę należy uzgodnić cenę z kierowcą, zazwyczaj dane trasy mają już ustalone ceny. Miejsc, gdzie możemy znaleźć taksówkę, jest pełno, szczególnie tam, gdzie przebywa dużo turystów. Gdy planujemy dłuższą podróż taksówką, warto zrobić rezerwację z wyprzedzeniem.

Tunezję można zwiedzać za pomocą miejskiej komunikacji. Jest to bezpieczny i dość komfortowy środek transportu. Bilety są tanie i można je kupić przy wejściu do autobusu (czasami zdarzają się kontrole). Wydodne jest też podróżowanie wynajętym samochodem. Dobrze utrzymane drogi - zniszczona nawierzchnia na północy to rzadkość - uprzyjemniają podróżowanie. Wiele traktów zaznaczonych na starszych mapach jako nieutwardzonych, od dawna pokrywa już asfalt. Tunezyjscy kierowcy są zdyscyplinowani, przestrzegają przepisów i nie szaleją na drogach.

Rower to doskonały sposób na poznanie Tunezji, choć tylko w określonych miesiącach. Latem na "dwa kółka" jest z reguły za gorąco, zimą - trochę zbyt chłodno (zwłaszcza na północy), za to wiosna i jesień to rowerowe eldorado. W dodatku nie ma problemu z przewożeniem sprzętu pociągiem, a nawet taksówką (większość ma specjalne bagażniki na dachu). Kłopotem może być znalezienie dobrego roweru. Przyzwoity sprzęt najlepiej przywieźć ze sobą.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!