Podróże powoli stają się coraz bardziej realne. Mimo, że covidowe paszporty nie mają dzielić społeczeństwa, to jednak większość podróżnych wybierze pewnie ten środek wyrazu. Przeczytaj: Wiemy od kiedy unijne cyfrowe paszporty Covid będą dostępne dla obywateli. Obecnie jest tylko kilka krajów, które wpuszczają Polaków bez żadnych ograniczeń, tzn. bez testów na koronawirusa i kwarantanny. W Europie to Albania i Macedonia Północna, teraz dołączyła do nich również Rumunia, a na świecie także Kostaryka, Dominikana i Meksyk. Pamiętaj jednak, żeby przed każdą podróżą sprawdzić dokładnie aktualną sytuację w danym kraju i czy wymagane jest wypełnienie formularzu. Najlepiej zaglądać na stronę MSZ.

Poprzedni

1. Rumunia

Rumunia zdecydowała się na zmianę przepisów wjazdowych dla Polaków. Nasz kraj został uznany za bezpieczny epidemiologicznie, a więc wreszcie możemy wjechać do Rumunii bez testów i kwarantanny. Widziałeś już Amazonię w sercu Europy? Wybierz się do Rumunii! W Europie znajduje się wiele miejsc, które przyciągają turystów. Ale jest jedno z nich na tyle dzikie, by można je porównać do brazylijskiej Amazonki. To Delta Dunaju, a najłatwiej jest ją zobaczyć od strony Rumunii. To prawdziwa perełka tego kraju! Obecnie Delta Dunaju jest wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO (znajduje się na niej od 1991 roku).

Zobacz: To najbardziej dzikie miejsce w Europie, gdzie nadal nie dotarła cywilizacja!

Stolica Rumunii to idealny kierunek na city break. Pewnie wiesz, że Pałac Parlamentu to największy budynek w Europie i drugi największy budynek na świecie, właśnie po Pentagonie. Choć do najpiękniejszych nie należy, warto wpisać go na listę miejsc do zobaczenia. Może to miasto nie rodem z Instagrama, to jednak będziesz zadowolony spędzając tam kilka dni. No i nie zbankrutujesz.


Fot. jeet-dhanoa-sZe1nK7dvi8-unsplash
Poprzedni

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here