Wyspy Kanaryjskie cieszą się dużym zainteresowaniem wśród podróżników i turystów. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.  Do wyboru jest Lanzarote, Fuerteventura, Gran Canaria, La Palma, El Hierro, La Gomera, Teneryfa i 6 mniejszych wysp. Na jednej z nich znajduje się najwyższy szczyt Hiszpanii. Wiesz, gdzie? Tak, chodzi dokładnie o Teneryfę! Może zainteresować Cię temat Teneryfa – atrakcje jakie Ci się nie śniły!

To niezwykłe miejsce na ziemi robi wrażenie: Los Gigantes, Park Narodowy Teide, 140 bajkowych plaż aż chce się tam po prostu lecieć! Chociaż wyspa jest niewielka i możesz ją zwiedzić spokojnie w kilka dni, to jednak jedna wycieczka na pewno nie wystarczy. Teneryfa – atrakcje, które musisz wpisać na swoją listę, bo wyspa to nie tylko turystyczne kurorty Las Americas czy Los Cristianos!

Średnia roczna temperatura wynosi tu 25 stopni Celsjusza, w zimie spada do 18-20 stopni. Północ jest chłodniejsza, ale nawet w zimie można trafić tu na iście letnią aurę.

Wulkaniczne pochodzenie Teneryfy widoczne jest na każdym kroku i naprawdę robi wrażenie. Teren wyspy to duże różnice wysokości, ale dzięki temu będziesz mógł zobaczyć tu piętrowy układ roślinny. Flora półpustynna, lasy sosnowe, trawiaste łąki wysokogórskie i gatunki endemitów, których nie spotkasz nigdzie indziej na świecie.

W poszukiwaniu słońca, każda pora jest dobra. Nie bez kozery Teneryfa nazywana jest wyspą wiecznej wiosny. Zdecydowanie potrafi skraść serca, nawet tym wymagającym turystom. Teneryfa to pyszna kuchnia,  niezwykła przyroda i szalenie mili ludzie. Znajdziesz tu też wiele atrakcji, które warto zobaczyć na własne oczy.

1Teneryfa – atrakcje takie jak wulkan Teide

Teneryfa – atrakcje, które Cię zachwycą. Fot. Shutterstock

Z panoramy wyspy wysuwa się majestatycznie Pico del Teide 3718 m n.p.m. Ośnieżony szczyt, mieniący się w promieniach słońca, wygląda jak posrebrzany. Przy czystym, bezchmurnym niebie nie sposób się nie zatrzymać na drodze choć na chwilę i nie chcieć zrobić zdjęcia.

To najwyższy szczyt nie tylko wyspy, ale także całej Hiszpanii. Teide oznacza piekielną górę. Pierwszego udokumentowanego wejścia na wulkan dokonał w 1582r. Edmund Scory. Ostatnia erupcja miała miejsce w 1909 r.

Wulkan znajduje się na terenie Parku Narodowego Teide o powierzchni 18 900 ha. Od 2007 r. masyw z parkiem wpisane są na listę UNESCO.

Jak dostać się na szczyt? Oczywiście możesz iść pieszo, ale dla tych, którzy nie lubią wyzwań albo po prostu są na wakacjach z dziećmi – lepszym rozwiązaniem będzie kolejka linowa. Dojedziesz nią do świetnego punktu widokowego (3555 m n.p.m.). Dalej na szczyt możesz już przejść pieszo. Widok ze szczytu powalający, ale trzeba pamiętać, że potrafi być tam zimno i wietrznie.

Specjalne pozwolenie na wejście na sam szczyt najlepiej załatwiać ok. 2 miesiące przed wyjazdem. Warto jednak monitorować sytuację poprzez stronę internetową, bo czasem szlaki są zamknięte, a wycieczka na wulkan niemożliwa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here