Ile razy zdarzyło Ci się odłożyć marzenia o podróży, bo nie miałeś z kim pojechać? Wiele osób bardzo chciałoby zwiedzać świat, ale nie samotnie. To jednak także może być doskonała przygoda, tym bardziej jeśli naprawdę drzemie w Tobie podróżnik. Zamiast zdawać się na łaskę znajomych, warto wziąć sprawy w swoje ręce i odważyć się wyjechać samemu. Jeśli będziesz ciągle na kogoś czekać, możesz się nie doczekać. A może kogoś poznasz w podróży?

1. Malta

Dobrze by było, żeby kraj do którego jedziemy był bezpieczny. To ważne zwłaszcza wtedy, jeśli pierwszy raz wybieramy się samotnie za granicę – jedno zmartwienie mniej. Po drugie wygodnie jest nie musieć wynajmować samochodu, co dla jednej osoby jest sporym kosztem, tylko mieć możliwość dojazdu do interesujących nas atrakcji transportem zbiorowym.

Pod tymi względami świetnie wygląda Malta. To bardzo ciekawy kraj przyjaznych ludzi otwartych na turystów. Maltę wielkością można porównać do Wrocławia, dlatego idealnie nada się na samotny tygodniowy wypad. Można tam m.in. nurkować i zwiedzać zabytki kolorowej Valetty.

Sprawdź tanie loty na Maltę

Malta. Fot. Shutterstock

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here