Walizki kocha każdy podróżnik: są w różnych wzorach, fasonach i kolorach. Którą wybrać? Oto poradnik jak wybrać walizkę w 7 krokach, by przede wszystkim cieszyć się sprzętem odpowiedniej jakości i dobranym do naszych potrzeb.

Poprzedni

1. Wymiary walizki

Tutaj wiele dyktują nam linie lotnicze. Powiedzmy wprost: jeśli lecicie z bagażem podręcznym (a wiele osób tak podróżuje), musicie dostosować wymiary walizki do wymogów przewoźnika.

Więcej napisaliśmy na ten temat tutaj: Bagaż podręczny w tanich liniach lotniczych – sprawdź limity i nowe zmiany

Małe walizki stanowią wyzwanie, bo trudniej do nich zapakować wszystkie potrzebne rzeczy, a ponadto ciężej je znaleźć. Mała na pierwszy rzut oka walizka po zmierzeniu często okazuje się za duża: wystają kółka albo rączka. Wiele sklepów i firm w swojej ofercie zaznacza, że dany produkt to „walizka do Ryanaira” albo „walizka do WizzAira”. Taki opis warto zweryfikować, ale jeśli znajdziemy taki towar, już jesteśmy bliżej celu.

Jeśli ograniczeń wielkościowych nie ma, bo nadajemy bagaż rejestrowany, pozostają ograniczenia wagowe. Nadawany bagaż może mieć np. limit wagi do 20 kg. Warto te limity poznać, a potem trzeba się zastanowić, czy kupować gigantyczną walizkę, jeśli po jej załadowaniu waga będzie przekraczała dopuszczalny limit.

Jestem zdania, że wiele rzeczy które turysta zabiera na wakacje i tak nie są mu ostatecznie potrzebne, więc lepiej zabrać mniejszą walizkę i mniej się męczyć. Z drugiej strony wygodnie też kupić jedną większą rodzinną walizkę i spakować się do niej razem, jeśli chcemy mieć mniej sztuk bagażu do nadzorowania. Wszystko zależy od tego, z kim podróżujemy.

Walizki wszystkich wymiarów znajdziecie tutaj: walizki lotaro.pl

Walizek jest do wyboru do koloru, w wielu różnych rozmiarach. Fot. Pixabay
Poprzedni

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here