Jakie cechy powinien mieć dobry plecak turystyczny i na co zwrócić uwagę? Jak dopasować go do swoich potrzeb? Na czym można oszczędzić, a na czym nie warto? Przyda Ci się nasz poradnik jak wybrać plecak w kilku prostych krokach, bo niejeden bagaż już w naszych podróżach eksploatowaliśmy.

Poprzedni

1. Wielkość plecaka dobrana do potrzeb

Zwróć uwagę na to, jakiej wielkości plecaka potrzebujesz. Wybierasz się na dwutygodniową zimową wyprawę górską w Alpy i podjeżdżasz tam samochodem, więc wygodnie spakować wszystko w jedną torbę, czy może jedziesz do Azji w trzymiesięczną podróż z plecakiem na plecach? Wbrew pozorom do tego drugiego celu wystarczy mniejszy plecak, bo i tak będziesz prał rzeczy w trakcie.

Jesteś kobietą czy mężczyzną: udźwigniesz 10 kilogramów, czy może 25? Proszę się nie obrażać, ale prawda jest taka, że jak będziesz miał plecak 45-litrowy, zapakujesz do niego 45 litrów, a jeśli 60-litrowy i tak zapakujesz go do pełna. Sama wiem, że wolne miejsce kusi 🙂

Jestem zwolenniczką zabierania mniejszych plecaków, jak i przekonania, że wszystkie te rzeczy które ze sobą bierzesz, prawdopodobnie nie są Ci potrzebne. Obecnie całe swoje życie mam spakowane w plecak 60-litrowy i od stycznia podróżuję z nim dookoła świata, ale po zastanowieniu spokojnie dałoby się zmieścić w 45 litrach zwłaszcza teraz: gdy ciepłe kurtki i buty górskie odesłałam do domu.

Warto nauczyć się oszczędnie pakować. Jest wiele rzeczy, z których z powodzeniem możesz zrezygnować wybierając się w długą podróż.

Na krótki trekking w górach lepszy jest mniejszy plecak. Fot. Pixabay
Poprzedni

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here