Jak wybrać kraj na wakacje? Czasami ta kwestia spędza nam z powiek zupełnie niepotrzebnie. Jeśli wiesz, że po prostu chcesz wypocząć i gdziekolwiek pojedziesz i tak będziesz zadowolony, prawdopodobnie najtrudniej Ci wybrać. Oto siedem pytań, które musisz sobie zadać, by poznać odpowiedź na ósme: gdzie jechać?

Poprzedni

1. Kiedy i na ile?

Jeśli masz elastyczne daty podróży i po prostu chcesz gdzieś jechać, posiadasz ten komfort, na jaki niektórzy nie mogą sobie pozwolić. Prawdopodobnie jednak masz jakieś ograniczenie czasowe urlopu. To wszystko powinieneś wziąć pod uwagę.

Nie wybierzesz się do Chin, jeśli masz do dyspozycji tylko tydzień, prawda? Przy długich podróżach samo przestawienie się na inną strefę czasową zajmie Ci trochę. Z tego samego powodu nie planuj na weekend objechania Chorwacji, tylko na przykład city break w Oslo. Może w danym czasie jest jakieś wydarzenie lub święto, które jest szczególnie obchodzone w danym kraju?

  • Jeśli masz do dyspozycji cztery dni lub mniej, najlepiej wybierz jedno lub dwa miasta do odwiedzenia, nie porywaj się na wielką podróż, jeśli chcesz odpocząć.
  • Tydzień to także za mało na dalekie podróże. Tydzień na Kanarach jest okej, ale na Kubie, hm… Już trochę szkoda, że to nie dwa tygodnie lub więcej.
  • Masz miesiąc? Możesz się połasić na rejony, których wcześniej nie brałeś pod uwagę i masz więcej swobody w tym jak wybrać kraj na wakacje.

kobieta patrzy na zegarek na lotnisku
Jeśli masz tylko weekend, najlepiej odwiedź jedno miasto. Fot. Shuttertsock
Poprzedni

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here