Jesień. W październiku jest już mocno widoczna i dająca się we znaki. Słońca jest jak na lekarstwo, a dnie stają się coraz krótsze i chłodniejsze. Jednak nie wszędzie panuje październikowy chłód. Dlatego wybierz się w świat w poszukiwaniu najlepszego miejsca, gdzie nadal panuje lato. Lato jesienią jest możliwe, trzeba tylko wiedzieć dokąd lecieć w październiku! Zapakuj klapki i strój kąpielowy, pożegnaj się z jesienną szarugą i poleć w stronę słońca!

Gdzie lecieć w październiku?

Wbrew pozorom nie trzeba lecieć daleko! Dobrą pogodą i słońcem powitają nas południowe regiony Europy: wyspy greckie, południowe Włochy, Wyspy Kanaryjskie czy Cypr. Ciepła i słoneczna pogoda pozwoli zarówno na zwiedzanie jak i na odpoczynek na plaży. Jednak jeśli wolisz egzotyczne podróże, mamy też kilka propozycji dla Ciebie!

Poprzedni

1. Greckie wyspy

Lato trzyma się kurczowo greckich wysp, dlatego nawet w październiku możesz liczyć na świetną, wakacyjną pogodę i nadal ciepłe morze, idealne do kąpieli. Dlatego, jeżeli zastanawiasz się dokąd lecieć w październiku, postaw na Grecję! Możesz wybierać spośród wielu wysp, począwszy od Krety i Rodos, a na Cykladach skończywszy. Temperatura powietrza w dzień to około 24 stopnie Celsjusza, tyle samo wynosi temperatura wody. Październik jest wprost idealnym miesiącem na zwiedzanie Grecji – tłumy turystów już nie przemieszczają się po ulicach i nie okupują plaż. Na Santorini również nie ma już w październiku tylu odwiedzających, co w szczycie sezonu. Choć nie oznacza to, że będziesz się mógł cieszyć tą wyspą w samotności. Tak dobrze być nie może. 

Koniec sezonu ma również swoje pozytywne strony, przejawiające się m.in. spadkiem cen. Okazje na loty na greckie wyspy zdarzają się wtedy częściej!

Santorini – kamienne schody prowadzące w dół obok kościoła z niebieską kopułą o zachodzie słońca
Fot. Shutterstock
Poprzedni
Poprzedni artykułNajpiękniejsze samoloty świata – są kolorowe, zabawne i wzbudzają sympatię!
Następny artykułStewardesa zdradza czego nie robić podczas pożaru w samolocie! To bardzo ważne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here