Marzysz, aby spędzić kilka miesięcy na Bali? Mamy rozwiązanie

Rząd Indonezji nieustannie informuje o zmianach, które wprowadza lub ma w planach wdrożyć. Jeszcze niedawno mogliśmy przeczytać o otwarciu międzynarodowego lotniska Denpasar na Bali oraz odbywaniu na wyspie kwarantanny, aby kilka dni później dowiedzieć się, że Minister Turystyki wycofuje się z tych zamiarów. Aktualnie zapowiada się stworzenie turystycznej bańki z krajami takimi jak: Rosja, Stany Zjednoczone, Niemcy oraz Anglia. Z opublikowanych informacji wynika, że oszacowano długość pobytu turystów z wymienionych Państw na dwa tygodnie, a wdrożenie programu miałoby rozpocząć się już w październiku. 

Chociaż Indonezja nie jest jeszcze otwarta dla turystów, istnieje rozwiązanie, które umożliwia dłuższy pobyt w tym kraju. Mogą z niego skorzystać tylko zaszczepione osoby, a sama podróż nie należy do najtańszych. 

Jakie dokumenty są wymagane? 

  1. Aktualny test PCR
  2. Karta szczepień lub zaświadczenie potwierdzające pełne szczepienie przeciwko COVID-19
  3. Zdjęcie paszportu (pełne strony, zdjęcia dobrej jakości, ważność paszportu powyżej 12 miesięcy)
  4. Wypełnione oświadczenie dotyczące przestrzegania wszystkich obowiązujących protokołów zdrowotnych. 
  5. Potwierdzenie rezerwacji lotu do Indonezji oraz bilet wylotowy. 
  6. Dowód ubezpieczenia zdrowotnego lub ubezpieczenia podróżniczego. 

Posiadając wyżej wymienione dokumenty można starać się o wizę OFFSHORE B211A. Wszelkie formalności załatwiane są w dwa tygodnie przez indonezyjskiego agenta, a ich koszt to ok. 1400 zł. Tryb ekspresowy kosztuje około 270 zł więcej. Formalności są załatwiane przez aplikację WhatsApp lub drogą mailową. Pośredników jest sporo. Aby ich znaleźć, wystarczy w Google wpisać nazwę wizy. Zalecamy sprawdzać opinie lub poszukać rekomendacji na Facebookowej grupie „Polacy na Bali”, gdzie mieszkający na Bali rodacy chętnie dzielą się swoimi doświadczeniami z agentami. 

Po zrobieniu e-visa w ciągu 90 dni należy przylecieć do Indonezji. Wiza upoważnia do darmowego 60-dniowego pobytu oraz czterech płatnych przedłużeń. Jeśli ktoś planuje przedłużyć pobyt, powinien skontaktować się ze swoim agentem na dwa tygodnie przed upłynięciem dwóch miesięcy od przylotu na wyspę. Za każde przedłużenie płaci się ok. 240 zł. 

Po przekroczeniu granicy Indonezji na wszystkich przyjezdnych czeka ośmiodniowa kwarantanna w Dżakarcie. Lista hoteli dostępna jest tutaj

Proponowane rozwiązanie z pewnością nie jest przystępne dla każdego. Niemniej jednak to możliwość podróży dla tych, którzy planują dłuższy pobyt w Indonezji.

Katarzyna Pielucha
Katarzyna Pielucha
Pasję do podróżowania łączy z prowadzeniem Agencji Social Media. Swoje wyjazdy często planuje z tygodniowym wyprzedzeniem, rzadko trzyma się określonego planu. Lubi podróżować w pojedynkę. Swoje miejsce znalazła na Bali, gdzie cieszy się życiem i pracuje zdalnie.

Podobne artykuły

1 KOMENTARZ

  1. Jakby jeszcze wyjaśniła autorka, dlaczego przed paroma m-cami, Australijczycy ustawiali się w kolejkach do ewakuacji z wyspy i wspomniała o poziomie tamtejszej służby zdrowia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

423,089FaniLubię
26,895ObserwującyObserwuj
5,564ObserwującyObserwuj

Najnowsze