Dni wolne 2019 – jak sprytnie zaplanować urlop?

Nowy Rok zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim upragnione i wyczekiwane dni wolne. W 2019 roku okazji do wypoczynku będzie całkiem sporo. Już dziś warto zastanowić się jak mądrze zagospodarować swój urlop, aby mieć jak najwięcej okazji do wyjazdów. Sprawdź kiedy najlepiej zaplanować swój wyjazd i jakie dni dobrać do tych wolnych w 2019, aby być w podróży ponad dwa miesiące.

13 dni ustawowo wolnych od pracy i mnóstwo możliwości

W 2019 roku trzy z trzynastu ustawowo wolnych od pracy dni wypadną w niedzielę. To jednak nic straconego bo pozostałe święta wypadają na tyle korzystnie, że dają nam możliwości zaplanowania bardzo długiego (nawet 17 dniowego) wypoczynku. W sumie będziesz miał okazję zaplanować aż 6 długich weekendów. Pierwsza okazja nadarzy się na przełomie kwietnia i maja.

Święta Wielkanocne wypadają w tym roku 21 i 22 kwietnia. Jeśli weźmiesz cztery dni wolnego od 23 do 26 kwietnia będziesz mógł odpocząć przez 9 dni. W tym miejscu warto się jednak zastanowić nad zaplanowaniem naprawdę długiego wypoczynku. Dodatkowe dni wolne 29, 30 kwietnia oraz 2 maja dadzą okazję do wyjazdu nawet na 16 dni!

Dni wolne 2019 – cztery okazje na krótki wyjazd

Po bardzo długim wypoczynku na przełomie kwietnia i maja będą na Ciebie czekały cztery okazje do zaplanowania krótszych okołoweekendowych wyjazdów. 20 czerwca (czwartek) jest dniem wolnym. Jeśli zdecydujesz się na wzięcie urlopu w piątek, uzyskasz cztery dni wolnego. Dokładnie taka sama okazja nadarzy się w sierpniu. Dzień wolny 16 sierpnia da możliwość wyjazdu na 4 dni.

Dwa długie weekendy zaplanujesz też w listopadzie. W tym miesiącu przypadają dwa dni ustawowo wolne od pracy – 1 listopada (piątek) oraz 11 listopada (poniedziałek). Tu, bez korzystania z urlopu wypoczynkowego będziesz mógł odpocząć po 3 dni.

Najlepsza okazja na długi wyjazd przytrafi się jednak na przełomie grudnia i stycznia. Na koniec roku warto zachować 5 dni urlopu (23, 24, 27, 30 i 31 grudnia) i cieszyć się 12 dniami wolnego. Jeśli dodatkowo zdecydujesz się na wolne 2 i 3 stycznia to w sumie możesz uzyskać aż 17 wolnego, bo Trzech Króli wypada w poniedziałek. To doskonała okazja na daleką podróż.

Mądrze zaplanowane 16 dni urlopu da nam łącznie 41 dni, które możemy wykorzystać na podróże. Dodatkowo pozostanie 10 dni niewykorzystanego urlopu, które możesz użyć na nawet dwutygodniowy urlop. W 2019 roku możesz spędzić w podróży prawie 2 miesiące mądrze wykorzystując dni ustawowo wolne od pracy i łącząc je z przysługującym urlopem. A to jeszcze nie wszystkie okazje na wyjazd! Wciąż pozostaje kilkadziesiąt weekendów, które również można wykorzystać na krótkie city breaki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here