Bagaż podręczny Wizz Air – wymiary, waga i ceny

Często padają pytania o bagaż podręczny Wizz Air. Kupując bilet na lot, należy dokładnie przestrzegać wymiarów bagażu podręcznego podanych przez linię lotniczą. Zabranie na pokład większej walizki wiąże się z dodatkowymi opłatami.

Lecąc z tańszymi przewoźnikami, warto dokładnie przeanalizować regulamin, aby nie narażać się na niepotrzebne koszty i wydatki.

W liniach Wizz Air obowiązują ograniczenia wymiarów bagażu wliczonego w cenę. Wielkość torby podręcznej sprawdzana jest przez obsługę samolotu przed wejściem na pokład. Jeśli bagaż nie zmieści się do kosza pomiarowego (metalowej konstrukcji o akceptowanych wymiarach), pasażer musi uiścić dodatkową opłatę. 

Bagaż podręczny Wizz Air – wymiary i waga

W Wizz Air istnieją dwa rodzaje bagażu podręcznego:

  • bagaż podręczny (wymiary 40 x 30 x 20 cm i waga do 10 kg)
  • podręczna walizka na kółkach (wymiary 54 x 40 x 23 cm i waga do 10 kg)

Bagaż podręczny wliczony jest w cenę biletu. Bagaż ten musi zmieścić się pod fotelem przed Tobą; może to być torba na laptopa, damska torebka lub mały plecak.

Podręczna walizka na kółkach (chociaż kółka są dozwolone, a nie obowiązkowe) musi zmieścić się w schowku nad fotelami. Bagaż można wykupić z Wizz Prioryty.

Każdy pasażer WIZZ Air może zabrać ze sobą na pokład jedną bezpłatną sztukę bagażu podręcznego (wymiary i wagę podano powyżej). Ale jeśli chcesz zabrać na pokład dodatkową „podręczną walizkę na kółkach” (wymiary i wagę podano powyżej), musisz dodać do rezerwacji WIZZ Priority. W ten sposób możesz zabrać na pokład łącznie dwie sztuki bagażu.

Dodatkowo na pokład samolotu Wizz Air można zabrać:

  • okrycie wierzchnie lub koc,
  • telefon komórkowy,
  • materiały do czytania,
  • posiłek na czas podróży, składany wózek dziecięcy albo małe łóżeczko (dla dzieci w wieku poniżej 2 roku życia),
  • parę kul w przypadku osób niepełnosprawnych ruchowo.

Pasażerowie z większą liczbą bagażu mogą zostać wróceniu do punktu odpraw, gdzie będą mieli możliwość przepakowania lub pozbycia się bagażu. Nadanie go jako rejestrowanego wiąże się z wysokimi opłatami. Dodatkowe przedmioty, niewymienione przez przewoźnika – np. zwykła torebka damska lub saszetka, mogą zostać uznane przez obsługę za dodatkowy bagaż.

bagaż podręczny Wizz Air podlega określonym regułom
Fot Wizz Air

Bagaż podręczny Wizz Air – ceny

Ile kosztuje bagaż podręczny w Wizz Air? Jedna sztuka jest wliczona w cenę biletu. Jednak jeśli chcesz zabrać dwie sztuki bagażu na pokład: jedną w schowku nad fotelem/jedną pod fotelem, musisz wykupić usługę WIZZ Priority (lub mieć do niej prawo na podstawie pakietu WIZZ Privilege Pass, WIZZ GO lub WIZZ Plus).

Opłata za Wizz Priority wynosi od ‎23,61 zł do 188,95 zł w przypadku zakupu online lub przez telecentrum Wizz Air. W przypadku zakupu na lotnisku jest to 118 zł.

Redakcja
Redakcja
Tworzymy dla Was wartościowe treści już od 2006 roku. Inspirujemy do wyruszenia w podróż, otwarcia na nowych ludzi i kultury, smakowania nowych potraw i ekscytowania się pięknymi widokami. Leć i odkryj świat!

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

423,089FaniLubię
26,895ObserwującyObserwuj
5,564ObserwującyObserwuj

Najnowsze