Przekraczając magiczny próg trzydziestu lat obecności na świecie można odnieść wrażenie, że człowiek staje się mądrzejszy, bardziej doświadczony i zapewne nieco bogatszy niż w ciągu poprzedniej dekady, co pozwala na wydanie większej ilości pieniędzy na podróże. Możliwe również, że zmieniły się gusta podróżnicze i jak najtańsze podróżowanie przestało być aż takim priorytetem. Wieloosobowe hostele straciły na uroku na rzecz wygodnego prywatnego pokoju? Cięcie kosztów ustąpiło rozważnemu planowaniu? Jedzenie po taniości przestało wystarczać? Jeśli znalazłeś się na tym etapie życia, przeczytaj gdzie warto polecieć, by odkryć uroki podróżowania po trzydziestce.

Najciekawsze miejsca to również te, do których warto wrócić nawet jeśli już raz się je widziało. Wraz z upływem czasu zmienia się znacząco perspektywa i to, co niegdyś wydawało się atrakcyjne, ustępuje miejsca zupełnie innym fascynacjom. Poza tym stać cię na więcej, nie musisz liczyć już każdego grosza, więc warto zobaczyć świat z odmiennej, bardziej dojrzałej perspektywy. Zaczynamy!

Poprzedni

6. Amsterdam, Holandia

Tak, zapewne poleciałeś już tam w drugiej dekadzie swojego życia. Imprezowy klimat, wolność, legalne używki – więcej zachęty nie potrzeba by odwiedzić Amsterdam. Dla większości dwudziestolatków ta strona miasta jest najbardziej kusząca. Okazuje się jednak, że do Amsterdamu warto wrócić, chociażby po to, by przekonać się, jak on tak naprawdę wygląda. Ostatecznie z poprzedniej wizyty możesz zbyt wiele nie pamiętać.

Warto zobaczyć zabytki z czasów największej świetności miasta, kiedy to w XVII wieku Amsterdam był jednym z najważniejszych miejsc na świecie. Współczesna, bardziej gorzka historia, również jest warta uwagi – odwiedzić można np. dom Anny Frank. Swoje miejsce znajdą w Amsterdamie także wielbiciele sztuki (tak, po 30. zaczyna się ją doceniać), wystarczy zajrzeć do muzeum Van Gough’a. Wypożycz rower, weź ze sobą swoją drugą połówkę i odkryj Amsterdam na wszystkie możliwe sposoby.


Fot. Shutterstock
Poprzedni

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here