Tam moja przestrzeń – poznajcie Olę Baranowską

W naszym cyklu Podróżnicy, przedstawiamy Olę Baranowską. Jest twórczynią bloga Tam moja przestrzeń. Znacie? Jeśli nie, to właśnie macie taką sposobność. Znajdziecie u niej sporo ciekawostek i praktycznych informacji na temat niektórych krajów Azji, Afryki i Europy. Ola nie była wszędzie, ale zdecydowanie ma to na liście. To co, gotowi ją lepiej poznać?

Kim jest Ola?

Jak sama mówi o sobie: [jestem] kobietą, matką – pełnoletniego już – syna. Ale przede wszystkim starającą się łączyć pracę zawodową, obowiązki i prozę codziennego życia z pasją odkrywania i doświadczania świata oraz jego uroków. A nade wszystko z pasją utrwalania tego, co widzę na karcie pamięci mojego aparatu, który od lat stał się niemal nieodłącznym atrybutem każdego wyjazdu i każdej wędrówki. W czasie, gdy kumuluję dni urlopowe, kombinuję gdzie tu znowu wyruszyć. Wszak, żyje się tylko raz!

Jak Ola podróżuje?

Bardzo różnie. Najczęściej z rodziną, ze znajomymi, a także solo. Jak przyznaje: najtrudniejszy jest zawsze ten „pierwszy krok”, potem wszystko już idzie z górki. Ciągnie ją tam gdzie słońce i ciepło. Odwiedziła już ponad 30 krajów w Europie, Afryce i Azji. Spełniła wiele swoich podróżniczych marzeń, ale jej lista marzeń wciąż rośnie! Wszak – jak mawiają znawcy kulinariów – „apetyt rośnie w miarę jedzenia” – konstatuje blogerka. 

Zawsze stara się zobaczyć możliwie jak najwięcej. Uważa, że nigdy dość cieszenia oczu i serca pięknem tego świata, które czasem bywa trudno dostępne i odkryją je tylko ci, którzy wytrwale i odważnie będą poszukiwać. A potem Ola dzieli się tym wszystkim z innymi czyli nami. 

Bo tam wolność i moja przestrzeń
do przodu będę biec ile mi starczy sił

Jaka podróż najbardziej zapadła jej w sercu?

Kiedy poprosiłam Olę o zdjęcie okładkowe do tego artykułu, przysłała mi ten oto piękny widok na gruziński klasztor Cminda Sameba. Ola zdradza, że zrobienie tego zdjęcia było jednym z jej wielkich marzeń, które udało jej się zrealizować w zeszłym roku. Jeśli jesteście ciekawi co więcej Ola przywiozła z Gruzji, zajrzyjcie na jej bloga gdzie znajdziecie na ten temat sporo wpisów. Co dalej? Kolejnym marzeniem Oli jest odwiedzenie wszystkich europejskich krajów, do realizacji którego brakuje jej obecnie tylko 16. 

Olga
Olga
Z Tanimi Lotami związana od zawsze. Kocha dalekie i bliższe podróże. Uwielbia biegówki, spacery po lesie, uśmiechniętych ludzi, zwierzęta, książki oraz dobre kino. Marzy o podróży do Brazylii.

Zobacz też

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

427,346FaniLubię
33,449ObserwującyObserwuj
5,711ObserwującyObserwuj

Zobacz też