Inne spojrzenie na podróż? Sami tłumaczą, że wolą powroty niż ucieczki

Powroty to blog podróżniczo-fotograficzny prowadzony przez podróżującą parę. Stawiają na merytorykę i wysoką jakość tekstów i zdjęć, co jak uważają procentuje bardzo dużym zaangażowaniem odbiorców.

Zamiast ucieczek wolimy powroty. Do natury. Do spotkanych w drodze ludzi. Do dziecięcych marzeń. Wreszcie do odwiedzonych miejsc i wciąż żywych wspomnień, którymi chcemy się z Tobą podzielić, aby zainspirować Cię do podróży i wspomóc praktyczną wiedzą gromadzoną przez nas przy okazji planowania naszych wyjazdów – piszą blogerzy.

Patrycja uwielbia chłód Północy i bezdroża Wschodu. Mgły, pustkowia i krańce świata. Kocha życie pełne przygód, choć na co dzień szuka stałości i skupienia. Swój świat buduje z ukradkowych spojrzeń i małych zachwytów, co sprawia, że najbardziej lubi opowiadać o świecie poprzez fotografię. Jest Ślązaczką mieszkającą w Krakowie. Spontanicznym duchem, któremu daleko do zorganizowania i pragmatyzmu. Głównym fotografem tego bloga, a przy okazji laureatką kilkunastu konkursów fotograficznych.

Daniel z kolei uwielbia niesamowitą różnorodność świata, a jej odkrywanie uznaje za najważniejszą wartość w podróżach. Odwiedził blisko 50 państw na kilku kontynentach, choć już dawno przestał zwracać uwagę na ilość zwiedzonych krajów i podporządkowywać temu wyjazdy. Podróżował na wiele sposobów, ale najmilej wspomina długie rowerowe wyprawy. Przez sześć lat organizował comiesięczne spotkania podróżnicze oraz Festiwal Podróży i Reportażu Kontynenty w Lublinie.

– Jesteśmy podróżującą parą, co podkreślamy w przemyślanej, dobrze zaplanowanej, a przede wszystkim spójnej komunikacji. Jednocześnie każde z nas ma inne zainteresowania i doświadczenia – tłumaczą blogerzy.

Para podróżowała po Europie i tu odwiedzili już: Bośnię i Hercegowinę, Chorwację, Czarnogórę, Danię, Islandię, Korfu, Kretę, Maltę, Niemcy, Norwegię, Portugalię, Słowację, Włochy, Wyspy Owcze. Natomiast w Azji Izrael, Tajlandię, Azerbejdżan, a także na pograniczu granic Gruzję. W Afryce na razie tylko Maroko. Byli też na Kubie.

Na blogu znajdziesz również wiele przydatnych poradników m.in. Gudvangen, Flåm i Nærøyfjord. Zaplanuj weekend nad pięknymi i łatwo dostępnymi fiordami; Tajlandia – ceny, waluta, transport i wiele więcej. Obszerny poradnik przed podróżą; 15 darmowych aplikacji, które bardzo ułatwiają nam podróżowanie czy Najlepszy sposób na płacenie w podróży i najtańszą wymianę walut.

Znajdziesz ich również na FB.

Kamila Olejarz
Kamila Olejarz
Kulturoznawca z dziennikarską pasją. Zajmuje się wideofilmowaniem. Z wielką pasją i nieukrywaną przyjemnością robi też zdjęcia . Ma niesforną cechę, która nie pozwala jej siedzieć w miejscu. Ciągle myśli o miejscach, jakie mogłaby zobaczyć na świecie. Chętnie bierze udział w różnych projektach artystycznych. Lubi spędzać aktywnie czas. A poza pracą tańczy salsę kubańską.

Zobacz też

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

427,346FaniLubię
33,449ObserwującyObserwuj
5,711ObserwującyObserwuj

Zobacz też