Znamy najlepsze linie lotnicze na świecie! Na pewno leciałeś ze zwycięzcą!

Zestawienia linii lotniczych to dobre źródło wiedzy, które może pomóc podjąć decyzję o kolejnym locie. Jeśli jakaś linia lotnicza została odznaczona specjalnym laurem, można bez obaw wsiadać do jej samolotu, lecieć i odkrywać świat. Tym razem za podsumowanie lotniczego rynku zabrał się portal airlineratings.com. Zobaczcie, jakie są najlepsze linie lotnicze na świecie!

Zasady przyznawania nagród na najlepsze linie lotnicze na świecie

Nagrody Airline Excellence wskazują najlepszych z najlepszych w lotniczym świecie. Przewoźnicy są oceniani pod względem jakości swoich oficjalnych poczekalni, najbardziej dopracowanych kabin pierwszej klasy, a także brany jest pod uwagę system rozrywki podczas lotu, innowacyjne rozwiązania, zadowolenie pracowników oraz dotychczasowa historia bezpieczeństwa. Dodatkowo jury zwraca uwagę na wiek floty, oceny pasażerów, oferowane produkty i zyskowność. W jury konkursu zasiada 7 doświadczonych recenzentów, mających dostęp do oficjalnych audytów przeprowadzanych w liniach lotniczych przez firmy zarówno państwowe jak i prywatne.

Zwycięzcy pośród tradycyjnych przewoźników

Zwycięzca wśród tradycyjnych linii lotniczych to Air New Zealand. Nowozelandzki przewoźnik zdetronizował Singapore Airlines, zwycięzcę zeszłego roku, a także pozostawił w tyle takich konkurentów jak ANA, Qantas i Cathay Pacific. Air New Zealand został po raz szósty uhonorowany za rekordową wydajność, wielokrotnie nagradzane innowacje lotnicze, bezpieczeństwo, działania w zakresie ochrony środowiska i motywację personelu. Wszystkie powyższe czynniki spowodowały, że linia lotnicza stała się wyraźnym liderem w branży.

samolot na niebie
Fot. Pixabay

W bardziej szczegółowych kategoriach wygrał np. Virgin Australia za swoje niezwykle przestronne strefy ekonomiczne, a także Singapore Airlines za kabiny pierwszej klasy. Najlepsze jedzenie serwowane jest natomiast w Qatar Airways, najlepsze saloniki ma Qantas, a system rozrywki jest najlepszy w Emirates. Oto pełna lista najlepszych tradycyjnych linii lotniczych: Air New Zealand na pierwszym miejscu, następnie Singapore Airlines, All Nippon Airways, Qantas i pierwsza piątkę zamknął Cathay Pacific.

Z tym zwycięzcą na pewno leciałeś!

Oprócz regularnych linii lotniczych oceniono również tanich przewoźników. Najlepsze linie lotnicze na świecie w wersji budżetowej również zasługują na wyróżnienie! W Europie zwyciężył Wizz Air, w Stanach JetBlue, na Bliskim Wschodzie i w Afryce Air Arabia, natomiast w Azji Air Asia i VietJet Air. Wizz Air został doceniony za poziom bezpieczeństwa, stan floty i sposób rozpatrywania odszkodowań. Zgadzasz się z takim wyróżnieniem dla Wizz Air?

samolot wizz air stojący na lotnisku
Fot. SvedOliver – Shutterstock

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here