Zapłacą Ci, jeśli zdecydujesz się przeprowadzić do jednego z tych miejsc (Top 11)

Już od pewnego czasu chodzi ci po głowie przeprowadzka? A może pandemia sprawiła, że częściej zacząłeś o tym myśleć. Te marzenia mogą wkrótce się urzeczywistnić. Wiele krajów, miast i stanów na całym świecie oferuje zachęty finansowe, jeśli zdecydujesz się tam przeprowadzić. Niska populacja, słabnąca gospodarka i zniszczone nieruchomości to tylko niektóre z wielu powodów, dla których te miejsca otwierają drzwi dla emigrantów, zgodnie z badaniem przeprowadzonym przez firmę ubezpieczeniową William Russell. Nie możesz zdecydować się, gdzie będzie Ci najlepiej? To może ta lista miejsc pomoże Ci podjąć właściwą decyzję? Podoba Ci się taka motywacja? Sprawdź jakie kierunki są tak szczodre i wybieraj najlepszy dla siebie! Ps. wyślij nam kartkę! CN Traveller stworzył tę listę! Tam ci zapłacą za przeprowadzkę albo prowadzenie firmy!

Tulsa, Oklahoma, USA

Fot. Alan-villegas, Unsplash

Tulsa – miasto w centralnej części Stanów Zjednoczonych, w stanie Oklahoma. Mają tu problem z populacją. Dlatego władze szukają chętnych, którzy mogą pracować zdalnie i przeprowadzą się do tego urokliwego miasta. W ramach dobrego startu otrzymasz ponad 40 000 zł, które mają Ci pomóc w przeprowadzce. Dostaniesz też miejsce do pracy i dostęp do wydarzeń networkingowych.

Minnesota, USA

Fot. Nicole Geri, Unsplash

14 000 miasto Bemidji poszukuje pracowników zdalnych. W zamian otrzymasz ponad 10 000 zł na pokrycie kosztów przeprowadzki, darmową przestrzeń co-workingową i dostęp do programu Community Concierge, jeśli potrzebujesz pomocy w założeniu i rozwoju firmy. W mieście Bemidji rozgrywa się akcja serialu FARGO.

Alaska, USA

Fot. Hari Nandakumar, unsplash

Graniczy od wschodu z Kanadą, a od zachodu, przez Cieśninę Beringa, z Rosją. Dominują góry, z najwyższym punktem Ameryki Północnej jakim jest szczyt Denali (McKinley, 6194 m n.p.m.), oraz wyżyny i liczne stożki wulkaniczne. Do terytorium należą też Aleuty. Alaska ma największą powierzchnię wśród stanów Stanów Zjednoczonych oraz najmniejszą gęstość zaludnienia. W odróżnieniu od większości stanów Alaska nie dzieli się na hrabstwa, lecz okręgi (borough), znaczna część stanu jest przy tym niezorganizowana. Jeśli zostaniesz tu na cały rok, otrzymasz około 6 500 zł.

Vermont, USA

Fot. Cameron Venti, Unsplash

Może dziwić fakt, że ta bajeczna kraina pełna jezior, lasów i mieniących się jesiennymi kolorami krajobrazów musi wabić mieszkańców gotówką. Ale tak właśnie jest. Vermont – to drugi najmniej zaludniony stan USA. Uruchomiono tu program relokacji. Kto pierwszy, ten lepszy – czyli jeśli zdecydujesz się na przeprowadzkę będziesz mógł otrzymywać ponad 40 000 zł rocznie przez 2 lata, co ma stanowić pokrycie kosztów przeprowadzki.

Hiszpania

Fot.marc-sendra-martorell-m-gml8HJJw4-unsplash

Aby zrewitalizować swoje miasto, Ponga w Asturii oferuje rodzinom 3000 euro, aby pomóc im się zadomowić, plus dodatkowe 3000 euro za każde dziecko urodzone w mieście. Miasto Rubia oferuje Ci 100-150 euro miesięcznie, aby uzupełnić Twoje dochody.

Szwajcaria

szwajcaria góry
Pixabay

Aby zwiększyć populację miasta, Albinen oferuje emigrantom poniżej 45 roku życia ponad 100 000 zł. Ale gotówka ma swoją cenę. Będziesz musiał mieszkać tam przez 10 lat. Jednak jest jeden haczyk. Musisz być obywatelem Szwajcarii lub być w związku małżeńskim z owym.

Włochy

Fot. Pixabay

Candela – miejscowość i gmina we Włoszech, w regionie Apulia, w prowincji Foggia. Nazywana była Małym Neapolem z powodu zatłoczonych i ożywionych ulic. Jeszcze w latach 90. w mieście mieszkało 8 000 mieszkańców, dziś tę liczbę szacuje się na 2 700. Labirynty bajecznych uliczek w otoczeniu wzgórz dziewiczych lasów rozbrzmiewają ciszą. Burmistrz miasta chce ożywić Candelę, oferując do 9 200 osobom, które chcą się tu przeprowadzić. I tak: 3 600 zł dla osób samotnych, 5 500 zł dla par, 9 200 zł dla rodzin. Z kolei wnioskodawcy do Kalabrii muszą mieć mniej niż 40 lat, aby złożyć wniosek i mogą w ciągu 3 lat otrzymać nawet 128 907 zł.

W Włoszech są jeszcze inne możliwości związane z przeprowadzką. Na przykład małe miasteczko Sambuca di Sicilia, około godziny jazdy samochodem od stolicy Sycylii, Palermo, sprzedaje domy za mniej niż cena espresso, a miejscowość Ollolai, znajdująca się w górzystym rejonie Barbagia na Sardynii, również sprzedawała setki opuszczonych domów za 1 euro za sztukę. Propozycje co chwilę wracają w ogólnodostępnych ogłoszeniach.

Antikythera, Grecja

Fot. Fivos Avgerinos, Unsplash

Ta piękna wyspa, na której mieszka zaledwie 70 osób, oferuje bezpłatne mieszkanie, działkę pod zabudowę i ok 2300 zł przez trzy lata.

Mauritius

Fot. Shutterstock

Ta tropikalna wyspa oferuje 20 000 rupii mauretańskich , czyli 1900 zł rozpoczynającym działalność firmom, które się tam przeprowadzają. Aby się zakwalifikować, trzeba przedstawić komisji unikalny i dochodowy pomysł na biznes.

Chile

małe laguny na pustyni atakama w chile
Fot. Shutterstock

Program o nazwie Start-Up Chile został uruchomiony już w 2010 roku. Oferuje dwa programy: jeden dla rozpoczynających działalność start-upów, a drugi dla tych mających mniej niż 3 lata. Osoby wybrane do programu otrzymują roczną wizę na pracę, a także bezpłatną przestrzeń do współpracy i sieć kontaktów. To niewątpliwie atrakcyjne miejsce do życia i pracy. Unikalne pomysły biznesowe mogą liczyć nawet na finansowanie w kwocie 1 000 000 zł.

Irlandia

Fot. Pixabay

Enterprise Ireland to program wspierający nowe firmy. W ubiegłym roku przyznał 120 milionów euro nowo powstałym firmom. Nie musisz być Irlandczykiem, aby złożyć wniosek, ale będziesz musiał zarejestrować swoją firmę w Irlandii.

Kamila Olejarz
Kulturoznawca z dziennikarską pasją. Zajmuje się wideofilmowaniem. Z wielką pasją i nieukrywaną przyjemnością robi też zdjęcia . Ma niesforną cechę, która nie pozwala jej siedzieć w miejscu. Ciągle myśli o miejscach, jakie mogłaby zobaczyć na świecie. Chętnie bierze udział w różnych projektach artystycznych. Lubi spędzać aktywnie czas. A poza pracą tańczy salsę kubańską.

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

423,089FaniLubię
24,155ObserwującyObserwuj
5,564ObserwującyObserwuj

Najnowsze