Zapłać za bilet plastikową butelką! Nowoczesne rozwiązanie w trosce o środowisko

Władze wielkich miast coraz częściej zachęcają mieszkańców do ekologicznych postaw. O środowisko postanowił zadbać także Stambuł. W metrze pojawiły się właśnie maszyny, z których możesz odebrać bezpłatny bilet na komunikację miejską. Jest tylko jeden warunek.

Masz plastikową butelkę? Jedziesz za darmo!

Pasażerowie metra w Stambule mogą już korzystać z biletomatów, które zamiast gotówki przyjmują plastikowe butelki lub puszki. To pilotażowy projekt, który objął na razie 3 stacje metra. W ten sposób władze miasta chcą zachęcić pasażerów do dbania o środowisko i zapewniają, że wkrótce nietypowe biletomaty pojawią się na kolejnych stacjach metra. 

Projekt spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem mieszkańców i bardzo chętnie korzystają oni z możliwości przejazdu komunikacją miejską za darmo. Władze miasta podkreślają natomiast, że dzięki ustawieniu maszyn recykling staje się jeszcze bardziej efektywny. 


Stambuł nie jest pierwszym miastem, które zastosowało takie rozwiązanie. Tego typu automaty pojawiły się już wcześniej m. in. w Pekinie i Szanghaju. Być może tego typu maszyny pojawią się kiedyś również w Polsce. Korzystałbyś z takiego rozwiązania?  

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here