Niektórych zwierząt jest na świecie bardzo mało, żyją na niedostępnych terenach lub są ciężkie do zaobserwowania w naturalnym środowisku. Nie każdemu będzie dane je spotkać na swojej drodze. Za zobaczenie tych zwierząt zapłacisz naprawdę duże pieniądze.

Poprzedni

1. Goryle górskie

Goryle górskie żyją w naturalnym środowisku na terenie Rwandy, Ugandy i Demokratycznej Republiki Konga. Jeszcze niedawno było ich 700-800, a teraz ich populacja się odbudowuje i na granicy wspomnianych trzech państw mieszka ich około 1200. Ile kosztuje oglądanie goryli górskich? To zależy od kraju.

By zobaczyć goryle w Rwandzie, trzeba zapłacić 1500 dolarów za godzinną wycieczkę. Jeszcze kilka lat temu było to 500 dolarów, jednak ceny zdecydowano się podnieść. Do siedlisk goryli podchodzą małe, zazwyczaj kilkuosobowe grupy osób. Takie elitarne safari może więc dużo kosztować. Czy to źle? Nie uważamy, żeby tłumy turystów sprzyjały gorylom, więc być może to dobry pomysł. Z naszych informacji wynika, że ceny wycieczek szlakiem goryli mają zostać obcięte o połowę. Nie ma się czemu dziwić, turyści uciekają teraz do Ugandy.

W Ugandzie jest o wiele taniej. Godzina z gorylami kosztuje 600 dolarów. Wiele osób wybiera więc ten kraj na eksplorację siedlisk tych majestatycznych zwierząt. Najtaniej jest w Demokratycznej Republice Konga, 400 dolarów. To jednak jeden z najbardziej niestabilnych i niebezpiecznych krajów świata, więc nie ma tam swobodnej turystyki. Podróżnicy najczęściej opłacają eskortę wojskową od granicy z Rwandą lub Ugandą aż do parku narodowego, ale łączny koszt takiej usługi i tak jest tańszy niż ceny w Ugandzie.

Goryl górski. Fot. Pixabay
Poprzedni

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here