Wybierasz się w tym roku do Chorwacji? Czeka Cię tam niesamowita niespodzianka

Chorwacja od zawsze jest jednym z ulubionych kierunków wczasowiczów. Każde miasto ma swój urok, a turyści często potrafią wybierać te same, już sprawdzone miejsca. W tym roku zarówno stali bywalcy jak i nowi odkrywcy będą zaskoczeni niezwykłą atrakcją, która powstała specjalnie dla turystów. 1228 m nad Riwierą Makarską znajduje się szklany taras widokowy.

Atrakcja zwala z nóg

Jeśli lubisz tego typu atrakcje, na pewno szklany taras podbije Twoje serce. Niech Skywalk znajdujący się na szczycie masywu górskiego Biokovo nad Riwierą Makarską na wybrzeżu Dalmacji będzie Twoim następnym celem podróży. Szklaną drogę znajdziesz na przełęczy Ravna Vlaška. Platforma widokowa wystaje 12 metrów za krawędź klifu.

Przed wejściem na taras znajduje się wystawa o masywie górskim Biokovo. Poznasz tu jego historię i typ skał, z których jest zbudowany. Jeśli chcesz dostać się na taras, kieruj się do Parku Przyrodniczego Biokovo.

Nowa atrakcja jest częścią projektu Novi Adrion, którego celem jest promowanie zrównoważonego użytkowania obszaru parku. Projekt kosztuje 31 mln kun (ok. 18,2 mln zł). Finansowany jest z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Zostanie ukończony w 2021 r.

2 KOMENTARZE
 1. Ważna informacja dla ludzi którzy chcą odwiedzić skywalk:
  1. Jest tylko jedna droga autem na szczyt pomimo że google pokazuje inaczej – można się naciąć. Droga na szczyt jest w miejscu gdzie jest mini parking, szlaban i budka gdzie wnosi się opłatę 50kun za os.

  2. Wpuszczaja co pełna godzinę tylko 25 aut, więc w weekend i piątki trzeba przyjechać czasami godzinę wcześniej.

  3. Im wyżej tym ciężej się minąć, bo droga jest na szerokość jednego samochodu więc trzeba się cofać itp. więc warto przyjechać na pierwszą turę.

  4. Żeby ominąć powyższe warto pomyśleć nad skuterem, bo wpuszczaja bez kolejki i łatwiej na mijankach

  Widok warty wjechania. 🙂

 2. Czy dojedziemy kamperem?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here