Wybierasz się do tej części Włoch? Uważaj na nowe ograniczenia dla turystów

Mówi się, że Włochy to zawsze dobry pomysł. Każdy może znaleźć coś dla siebie. Jedno z najbardziej uwielbianych miejsc przez turystów jest słynne wybrzeże Amalfi. Warto jednak wiedzieć, że wprowadzono tam właśnie duże ograniczenia w ruchu turystycznym. Niestety wraz z sezonem urlopowym zaczęły się okropne korki na wybrzeżu (nawet 6 km). Często mieszkańcy tamtych terenów nie mogli wyjechać ze swoich domów. Władze chcą temu zaradzić, stąd nowe przepisy. W sezonie samochody będą mogły tam wjechać tylko w co drugi dzień, w zależności od tego, czy numer rejestracyjny kończy się parzystą, czy nieparzystą cyfrą.

Ta część Włoch jest oszałamiająca. To miejsce rodem z bajki, idealne na romantyczny wyjazd. Znajduje się w regionie Kampania, w południowej części Włoch, i rozciąga od słynnego Positano do Vietri sul Mare. Imponujące krajobrazy. Góry połączone z morzem, dziką naturą, malowniczymi zatoczkami i plażami, a do tego zawieszone na skałach miasteczka. Obszar został wpisany na listę UNESCO. Wzdłuż Wybrzeża Amalfi wiedzie jedna z najciekawszych dróg w Europie, tzw. Amalfitana. Robi niesamowite wrażenie. Urokiem zachwycają też kolorowe Ravello i eleganckie Positano. Łagodny klimat tego miejsca sprawia, że jest doskonałe na wypoczynek nie tylko latem.

Pełno tu turystów, co generuje długie korki. Wprowadzone rozwiązanie może zmniejszyć ruch nawet o połowę. Rozwiązanie nie podoba się niektórym hotelarzom. Ich zdaniem zniechęci turystów do odwiedzania wybrzeża.

Zasada obowiązuje między godziną 10:00, a 18:00 przez cały sierpień, oraz we wszystkie weekendy od 15 czerwca do 30 września. Obejmuje także cały Wielki Tydzień przed Wielkanocą oraz majówkę od 24 kwietnia do 2 maja.

Jak informuje onet.pl, ograniczenie nie obowiązuje mieszkańców 13 miast, znajdujących się wzdłuż drogi, pojazdów komunikacji miejskiej, taksówek oraz wynajmowanych z kierowcą samochodów NCC. Obowiązuje jednak wszystkie samochody wypożyczane przez turystów z wypożyczalni.

Kamila Olejarz
Kamila Olejarz
Kulturoznawca z dziennikarską pasją. Zajmuje się wideofilmowaniem. Z wielką pasją i nieukrywaną przyjemnością robi też zdjęcia . Ma niesforną cechę, która nie pozwala jej siedzieć w miejscu. Ciągle myśli o miejscach, jakie mogłaby zobaczyć na świecie. Chętnie bierze udział w różnych projektach artystycznych. Lubi spędzać aktywnie czas. A poza pracą tańczy salsę kubańską.

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

423,089FaniLubię
28,209ObserwującyObserwuj
5,564ObserwującyObserwuj

Najnowsze