Wrzucił monetę do silnika samolotu na szczęście! Teraz stanie przed sądem

Ludzie wierzą w różne przesądy. Zwłaszcza związane z podróżami. Gorzej, kiedy takowy może zagrozić życiu innych. Tak też było, zresztą nie pierwszy raz, w Chinach. Lot z Anhui do Yunnanem został odwołany po tym jak mechanicy znaleźli monetę 1 juana wrzuconą do lewego silnika samolotu.

Moneta w silniku na szczęście

Zwłaszcza w Chinach uważa się, że wrzucenie monety do silnika przynosi szczęście. Wiele razy takie zdarzenia powodowały duże utrudnienia w siatce połączeń. Żeby było zabawniej sytuacja tym razem dotyczyła samolotu linii Lucky Air. Personel naziemny znalazł 2 monety w pobliżu silnika samolotu. Postanowiono przesłuchać pasażerów. Jeden z nich – 28-latek, przyznał się do wrzucenia monet do silnika w nadziei na bezpieczną podróż. Jak informuje airlive.net, lot został odwołany w celu odszukania w silniku reszty monet.

Pasażerowie zostali zakwaterowani w hotelach i polecieli innym lotem następnego dnia.

Problemy z lotem? Sprawdź jak uzyskać odszkodowanie za opóźniony lot

Niestety mężczyzna chcący zadbać o szczęśliwą podróż poniesie karę i stanie przed sądem. Była to wielka strata dla linii lotniczej, którą oszacowano na 21 tys. dolarów.

Pisaliśmy też o sytuacji, która miała miejsce w Anqing. Wtedy sprawczynią olbrzymiego zamieszania została chińska emerytka. Kobieta zamierzała polecieć do Kunming. Podczas przechodzenia obok silnika samolotu wrzuciła do niego monetę na szczęście.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here