Tysiące ludzi przyjechało na procesję z wężami we Włoszech. Odważyłbyś się?

W Cocullo, miasteczku we Włoszech, co roku gromadzą się tłumy, aby uczestniczyć w procesji z wężami. Pierwszomajowa tradycja sięga X i XI wieku, a każdego roku ściąga rzesze turystów z całego świata. Nietypowe wydarzenie jest hołdem dla św. Dominika. Czczony jest jako ten, który chroni przed ukąszeniami gadów, a jego figura stoi w miasteczku Cocullo leżącym w górach w Abruzji. To jedyne takie święto na świecie!

Mieszkańcy czczą pomnik świętego opleciony gadami

O co konkretnie chodzi z tymi wężami? Historia wiąże się ze św. Dominikiem. Miał on uzdrowić chłopca ukąszonego przez pełzające zwierzę. Każdego roku organizowana jest z tego powodu procesja z pomnikiem świętego, który opleciony jest przez gady.

Węże łapane są już w marcu

Węże na uroczystość łapane są już pod koniec marca. Później umieszczane są w drewnianych skrzynkach i karmione myszami i jajkami na twardo. Są to nawiązania do pogańskich zwyczajów dawnych mieszkańców, którzy zamieszkiwali te ziemie.

Cała procesja jest ceremonią iście religijną. Biorą w niej udział przedstawiciele tamtejszej diecezji.

Co powiesz na takie atrakcje?

Kamila Olejarz
Kamila Olejarz
Kulturoznawca z dziennikarską pasją. Zajmuje się wideofilmowaniem. Z wielką pasją i nieukrywaną przyjemnością robi też zdjęcia . Ma niesforną cechę, która nie pozwala jej siedzieć w miejscu. Ciągle myśli o miejscach, jakie mogłaby zobaczyć na świecie. Chętnie bierze udział w różnych projektach artystycznych. Lubi spędzać aktywnie czas. A poza pracą tańczy salsę kubańską.

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

423,089FaniLubię
26,808ObserwującyObserwuj
5,564ObserwującyObserwuj

Najnowsze