To najbardziej przyjazne dla turystów miasta Europy! 2 polskie miejscowości w TOP 10

Tego rodzaju rankingi na pewno pomagają podjąć decyzje dotyczące kolejnych podróży. Belgijski dziennik Le Soir opublikował listę europejskich miast, które warto odwiedzić ponieważ są najbardziej przyjazne turystom. Ranking powstał w oparciu o stosunek jakości do cen, jakie oferowane są turystom w danym mieście. Pod uwagę wzięto wiele kryteriów.

Dziennik posiłkował się danymi z serwisu turystycznego Post Office Travel Money, opracowanego na podstawie 12 kryteriów obejmujących m.in. koszty zakwaterowania, wyżywienia, przelotów, komunikacji publicznej oraz ceny głównych atrakcji miast.

Okazało się, że w czołówce TOP 10 znalazły się aż 2 polskie miejscowości. Jak informuje gazeta.pl, choć wcześniej obwołana jednym z najkosztowniejszych miejsc do mieszkania na co dzień, na pierwszym miejscu uplasowała się portugalska stolica – Lizbona. Drugie miejsce zajęło Wilno. Podium zamyka natomiast nasz polski Kraków. W TOP 10 miejsce znalazła również Warszawa!

Oto Top 10 najbardziej wartościowych turystycznie miast 2023:

  1. Lizbona (Portugalia)
  2. Wilno (Litwa)
  3. Kraków (Polska)
  4. Ateny (Grecja)
  5. Ryga (Łotwa)
  6. Porto (Portugalia)
  7. Zagrzeb (Chorwacja)
  8. Budapeszt (Węgry)
  9. Warszawa (Polska)
  10. Lille (Francja)

Do tej pory pierwsze miejsca w tym zestawieniu zajmowały miasta Europy Wschodniej.

Kamila Olejarz
Kamila Olejarz
Kulturoznawca z dziennikarską pasją. Zajmuje się wideofilmowaniem. Z wielką pasją i nieukrywaną przyjemnością robi też zdjęcia . Ma niesforną cechę, która nie pozwala jej siedzieć w miejscu. Ciągle myśli o miejscach, jakie mogłaby zobaczyć na świecie. Chętnie bierze udział w różnych projektach artystycznych. Lubi spędzać aktywnie czas. A poza pracą tańczy salsę kubańską.

Zobacz też

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

427,346FaniLubię
33,449ObserwującyObserwuj
5,711ObserwującyObserwuj

Zobacz też