Teraz możesz kupić autentyczny samolot Elvisa!

Ponoć król rock’n’rolla nadal żyje, jak twierdzą niektórzy. Jednak jego prywatny odrzutowiec i tak został wystawiony na aukcję. Lockheed JetStar 1329 z 1962 roku jest do kupienia na aukcji.

Sprzedażą zajmuje się strona IronPlanet. Samolot nie posiada silnika, kokpit nie jest w najlepszym stanie, a aksamitne różowe fotele dawno utraciły swoją pierwotną puszystość, jednak nadal pozostaje on maszyną Elvisa. Przez 36 lat stał i rdzewiał na lotnisku w Roswell w Nowym Meksyku, teraz może zyskać nowego właściciela.

różowe aksamitne fotele w samolocie
Fot. IronPlanet

Już w zeszłym roku samolot zakupił prywatny kolekcjoner, wydając na ten cel 430 000 dolarów. Postanowił jednak nie remontować go, a po prostu odsprzedać. Ponoć przerosły go koszty niezbędnej renowacji. Obecnie oferty na aukcję można składać do 27 lipca.

Samoloty Elvisa

Wnętrze samolotu zostało wykonane na zamówienie Elvisa, choć nie ma dokumentacji świadczącej o tym, czy i kiedy król rock’n’rolla latał maszyną. Wiadomo natomiast, że jest to jeden z dwóch odrzutowców Presley’a. Ten drugi znajduje się w rezydencji Graceland i można go oglądać podczas zwiedzania posiadłości.

kokpit starego samolotu
Fot. IronPlanet

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here