Ten chłopiec chce ustanowić rekord świata jako najmłodszy pilot! Dokąd chce lecieć?

Są na tym świecie prawdziwi zapaleńcy, pasjonaci, pozytywni wariaci. A dobrym przepisem na osiągnięcie sukcesu w takim przypadku zdaje się być wytrwałość i determinacja. Ten nastolatek z Kalifornii taką drogę właśnie wybrał. Chce zostać najmłodszym pilotem z licencją na świecie.

Najmłodszy pilot świata

Jak informuje portal dlapilota.pl, chłopak zwrócił się do Federalnej Administracji Lotnictwa USA (FAA) z prośbą o zwolnienie go z wymogów minimalnego wieku (17 lat) do uzyskania licencji turystycznej. Taki właśnie obowiązuje obecnie w Stanach Zjednoczonych. 15-letni Mohd Shaikhsorab chce uzyskać licencję dwa lata wcześniej.

Chłopak nosi się z pomysłem już od zeszłego roku. Jego formalny wniosek został już zarejestrowany w Rejestrze Federalnym. Teraz do 1 kwietnia będą przyjmowane do niego uwagi i komentarze. Młody pasjonata chce wykonać lot małym jednosilnikowym samolotem dookoła ziemi. Chce to zrobić jako pierwszy człowiek w tym wieku. Mama wspiera Mohda.

Jestem bardzo dumna z syna, a jednocześnie zdenerwowana. Nie chcę narażać jego życia, ale… jest dobry w tym co robi, jest pewny siebie, więc pomyślałam, dlaczego nie pozwolić mu spróbować?

W Kanadzie uczniowie mogą latać samodzielnie już w wieku 14 lat. Tam też chłopak się kształcił i odbył kilka rekordowych lotów. Według analiz popyt na pilotów w Kanadzie już jest wysoki i przewiduje się, że wzrośnie w ciągu najbliższych 10 lat, gdy wielu pilotów przejdzie na emeryturę.

Jego największym marzeniem jest zostać pilotem lotów komercyjnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here