W życiu dużo zależy od szczęścia. Podobnie jest również w podróżowaniu. Mając sporą dawkę szczęścia i przy dobrym planowaniu można zobaczyć rzeczy niepowtarzalne i unikalne. Mało kto może się pochwalić pływaniem w efemerycznych jeziorach ukrytych na pustyni, oglądaniem płonącego wodospadu czy przechadzką wśród kwiatów w najgorętszym miejscu na ziemi. Takie rzeczy nie zdarzają się często! Zobaczcie miejsca, które zmieniają się w niezwykle cuda tylko raz na jakiś czas!

Poprzedni

7. Jeziora wśród wydm w Brazylii

Każdego roku piaszczyste wydmy w parku narodowym Lençóis Maranhenses zbierają w sobie wodę, która spada w okresie pomiędzy styczniem a czerwcem. Jeśli dobrze zaplanujesz swój wyjazd, będziesz mógł wykąpać się w tym niezwykłym dziele natury. Najlepiej jest się wybrać na pustynne wydmy właśnie w okolicach czerwca. Wtedy wody jest najwięcej i posiada ona najbardziej przyjemną temperaturę, idealną do kąpieli (około 30 stopni Celsjusza). Dotarcie do tego niezwykłego miejsca nie jest łatwe, jednak warto spróbować. Do parku narodowego można wjechać tylko samochodem terenowym z napędem na cztery koła.

Park Lençóis Maranhenses zajmuje teren 1500 km kwadratowych, więc bardzo łatwo jest się w nim zgubić. Sugerowane jest wynajęcie przewodnika. Jednak pamiętaj, że nie będziesz jedyną żywą istotą korzystającą z uroków pory deszczowej. W tym czasie na powierzchnię wychodzą również uśpione do tej pory ryby z rodziny turbotów oraz inne żyjątka pustynne. Laguny są między sobą powiązane systemem niewielkich strumyków, więc to najlepszy czas na przemieszczanie się między wydmami. 

Cudowne laguny zaczynają znikać już we wrześniu. Natomiast w październiku nie ma już po nich nawet śladu. Właśnie wtedy zaczynają wiać silne wiatry, które dosłownie osuszają pustynię do stanu pierwotnego.

Sprawdź tanie połączenia do Brazylii!


Poprzedni

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here