Największa na świecie firma działająca w zakresie bezpieczeństwa w podróży – International SOS stworzyła raport mający na celu wskazanie najbezpieczniejszych kierunków na podróże w 2021 roku!

Organizacja stworzyła interaktywną mapę ryzyka podróży, która wskazuje w prosty sposób najbezpieczniejsze i najniebezpieczniejsze miejsca na podróż. Wyczytasz z niej również największe problemy, z jakimi mogą się zmagać podróżni w danym państwie. Kraje zostały uszeregowane według kategorii ryzyka: nieznaczne, niskie, średnie, wysokie i ekstremalne.

Lista powstała na bazie ankiet zebranych od 1300 osób z 214 krajów zajmujących się w swoich firmach planowaniem podróży służbowych. Analitycy na podstawie zebranych danych ocenili, które kraje są najbardziej niebezpieczne dla podróżujących.

Stany Zjednoczone, Australia, Nowa Zelandia, Kanada i większość Europy zostały ocenione jako posiadające niski poziom ryzyka podróży. Według International SOS oceny krajów oparte są na obecnej sytuacji zagrożenia dla podróżnych spowodowanej przemocą polityczną, niepokojami społecznymi, a także przemocą fizyczną i drobną przestępczością. Inne czynniki obejmują infrastrukturę transportową, stosunki przemysłowe, skuteczność służb bezpieczeństwa i służb ratowniczych oraz podatność na klęski żywiołowe.

Wśród krajów o „średnim” poziomie ryzyka znajdują się Rosja, Indie, Republika Południowej Afryki, Kostaryka, Arabia Saudyjska, Turcja, Mozambik, Brazylia i Indonezja.

Interaktywną mapę znajdziesz tutaj. Pamiętaj jednak, że jeśli masz jakiekolwiek obawy dotyczące zdrowia lub bezpieczeństwa związane z krajem, który planujesz odwiedzić, zawsze najlepiej jest sprawdzić również raporty MSZ. Miejsca są piękne, ale według mapy to jedne z najbardziej niebezpiecznych krajów świata:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here