Takich zdjęć Wenecji jeszcze nie widziałeś! Coś niesamowitego

Wielu fotografów czatuje na niezwykłe okna pogodowe, które pomogły by im zatrzymać bajkowe chwile i krajobrazy w kadrze. Ostatnio udało się to jednemu z włoskich fotografów, a jego zdjęcia obiegły sieć robiąc niesamowite wrażenie na wszystkich. Nic dziwnego, bo Wenecja na tle Dolomitów prezentuje się wprost nieziemsko.

Franco Lanfredi pochwalił się zdjęciami w mediach społecznościowych. Chociaż Dolomity oddalone są od Wenecji o ponad 100 km, to jednak przy odpowiednich warunkach pogodowych można podziwiać jednocześnie je i miasto.

Na fotografiach zobaczysz czar, ale też dzwonnicę bazyliki św. Marka, a także kopułę bazyliki Santa Maria della Salute. Ośnieżone pasmo górskie w tle zapiera dech w piersiach.


Fotograf zapewnia, że zdjęcia nie są fotomontażem. To zasługa stravedamento, czyli moment kiedy nad Laguną Wenecką można zobaczyć Dolomity. Trzeba być szczęściarzem. Zjawisko najczęściej można zobaczyć zimą, gdy występują odpowiednie warunki atmosferyczne. Może to mieć miejsce po ulewnych deszczach albo porywistych wiatrach, które utrzymują się parę dni i tym sposobem oczyszczają powietrze. Gdy nie ma wilgoci, smogu czy mgły, widoczność jest najlepsza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here