Ta piękna kobieta pobiła rekord Guinnessa w podróżowaniu po świecie. Słyszałeś o niej?

Każdy z podróżników w głębi duszy marzy o wyprawie dookoła świata. Ta młoda kobieta miała to szczęście. Ma 21 lat i już pobiła rekord w podróżowaniu. Lexie Alford pochodzi ze Stanów Zjednoczonych.

Rekord Guinnessa w podróżowaniu

Obecnie jest najmłodszą osobą, której udało się odwiedzić wszystkie kraje świata. A za sprawą tego osiągnięcia, została wpisana do księgi rekordu Guinnessa. Oficjalnie otrzymała już certyfikat. Marzyła o tym od października 2017 roku. Lexie jest doskonałym przykładem na to, że jak się czegoś bardzo mocno pragnie i aktywnie działa się w tym kierunku, to można osiągnąć wszystko. Dziewczyna relacjonowała swoje wyprawy w mediach społecznościowych i na blogu. Na Instagramie ma już ponad 300 tys. obserwujących. Możesz tam zobaczyć więcej pięknych zdjęć.

Wyświetl ten post na Instagramie.

ITS OFFICIAL!!🥳 After years of travel, months of planning & mountains of paperwork to prove it- I’m now the Guinness World Record Holder for the Youngest Person to Travel to Every Country!🤩🌍⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ It’s been a crazy week celebrating here in NYC & having the Today Show surprise me with this certificate yesterday was literally a dream come true. I’ve been spending a lot of time reflecting on what I’ve taken away from traveling to 196 countries & honestly I feel like I’ve only just scratched the surface of how much there is to explore! Traveling to all these places around the world taught me that countries aren’t as black and white as lines on the map. There’s actually this beautiful, interconnected tapestry of cultures, beliefs and landscapes that blend together to create this strange & wonderful world we live in.⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ It’s been such an honor & a privilege to experience so much and to share this journey with all of you. I definitely couldn’t have done it without the many special people I encountered along the way. I’m feeling grateful for all the lessons learned & I’m SO EXCITED FOR WHAT’S NEXT🥂 go to the link in my bio to subscribe to my brand new YOUTUBE CHANNEL!

Post udostępniony przez Lexie Alford (@lexielimitless)

Lexie Alford pisała:

Certyfikat był dla mnie marzeniem. Spędziłam dużo czasu zastanawiając się nad tym, co udało mi się zabrać z podróży do 196 krajów i szczerze mówiąc, mam wrażenie, że dopiero co musnęłam powierzchnię tego, co jest do odkrycia! Podróżowanie do tych wszystkich miejsc na świecie nauczyło mnie, że kraje nie są tak czarno-białe jak linie na mapie. Tak naprawdę to piękny gobelin kultur, przekonań i krajobrazów, które łączą się, tworząc ten dziwny i wspaniały świat, w którym żyjemy. To był zaszczyt i przywilej, że mogłam się dzielić z Wami moimi doświadczeniami. Na pewno nie dałabym rady bez wielu wyjątkowych ludzi, których spotkałam po drodze. Czuję się wdzięczna za wszystkie lekcje, jakie dostałam po drodze i jestem bardzo podekscytowana, co dalej.

A wszystko zaczęło się od jej rodziców, którzy prowadzili biuro podróży. Jako 18-letnia dziewczyna miała już na swoim koncie podróże do 70 krajów. Później postanowiła oszczędzać i zwiedzić pozostałe państwa. Możesz sobie wyobrazić, że takie podróżowanie na pewno nie jest łatwe. Lexie spędziła wiele godzin w samolotach, pociągach i autobusach. Rekordzistka doświadczyła ekstremalnego zatrucia pokarmowego, a także innych przeciwności losu.

Mimo trudnych warunków Lexie nigdy nie traciła nadziei. Wracała, co jakiś czas do domu, aby odpocząć i być z rodziną, aż dotarła do swojego ostatecznego celu – Mozambiku 4 października 2019 r.

Lexie tłumaczy:

Nie doświadczyłam niczego innego poza miłością i życzliwością od ludzi, których spotkałam w poszczególnych krajach. Gdyby wszędzie było tak samo, świat byłby nudny. Wierzę, że te różnice sprawiają, że odkrywanie nowych kultur jest pięknym doświadczeniem.

Młoda kobieta dziękuje przede wszystkim mamie za wsparcie i motywację podczas tej wędrówki po całym świecie. Teraz planuje napisać książkę o swoich podróżach.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Thousands of years before Google Maps, we used the stars to find our way home. We’ve been telling stories about them since we could sit around fires in a cave. Humans have always had a deep connection to the stars but nowadays, we’ve lost a piece of that. Before this night, it had been a month or two since I had gone outside with the intention of looking up at the night sky. And before that, it had been even longer. On this night I had just made the 16 trek from Tokyo to Montana. I crawled into Travis’ truck and we drove 3 hours into Glacier National Park (I fell asleep soo hard like 30 minutes after meeting him😂 sorry travis). He insisted this would be the perfect night to see the stars so we hiked a few miles to the top of this mountain as the sun was setting. I thought he was crazy for wanting to hike that far at night and secretly just wanted to go back to sleep but I forced myself up that mountain and dang, I would have regretted it if I didn’t go. I haven’t see this many stars in years and I couldn’t be more grateful for how peaceful those moments were on top of that mountain, far far away from the city lights💫 Adventure and photo brought to you by @travisburkephotography

Post udostępniony przez Lexie Alford (@lexielimitless)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here