Szok! Irlandzki przewoźnik zapłaci nastolatkowi 10 000 euro odszkodowania za okropny lot

Samolot jest najbezpieczniejszym środkiem transportu. Mimo to jednak wiele osób odczuwa wielki lęk przed lataniem, a każda podróż łączy się z olbrzymim stresem. Choć ta sytuacja miała miejsce kilka lat temu, to właśnie teraz irlandzki sąd zatwierdził ugodę w sprawie odszkodowania dla nastolatka, który przeżył koszmarny lot do Chorwacji.

Chłopak leciał z Dublina do Zadaru. Przez nagły spadek ciśnienia na pokładzie automatycznie wypadły awaryjne maski tlenowe, samolot natomiast został skierowany na lotnisko Frankfurt-Hahn.

Po wylądowaniu cześć pasażerów, którzy źle czuli się w wyniku incydentu została skierowana do szpitala. Po badaniach wszyscy zostali zwolnieni. Z kolei 17-latek postanowiła pozwać Ryanaira za pośrednictwem swojej matki. Domagał się roszczenia na podstawie Konwencji Montrealskiej, zgodnie z którą odszkodowanie przyznawane jest za obrażenia poniesione wskutek wypadku.

Przez zaistniałą sytuację chłopak miał dostać rozstroju emocjonalnego, dodatkowo cierpiał na straszny ból głowy i miał problem z koszmarami sennymi. Miał leczyć się u specjalisty z powodu silnego stresu.

Pełnomocniczka nastolatka tłumaczyła sędziemu, że 12-letni wówczas chłopiec przeżył prawdziwy koszmar. Po kilku latach procesu Ryanair uznał, że incydent był wypadkiem. Jak informuje wp.pl, na mocy sądowej ugody przewoźnik musi zapłacić 17-latkowi 10 000 euro.

Kamila Olejarz
Kamila Olejarz
Kulturoznawca z dziennikarską pasją. Zajmuje się wideofilmowaniem. Z wielką pasją i nieukrywaną przyjemnością robi też zdjęcia . Ma niesforną cechę, która nie pozwala jej siedzieć w miejscu. Ciągle myśli o miejscach, jakie mogłaby zobaczyć na świecie. Chętnie bierze udział w różnych projektach artystycznych. Lubi spędzać aktywnie czas. A poza pracą tańczy salsę kubańską.

Zobacz też

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

427,346FaniLubię
33,449ObserwującyObserwuj
5,711ObserwującyObserwuj

Zobacz też