Siedem cudów świata w 82-dniowej podróży!

Na wstępie zastrzegamy, że do niskobudżetowych tego wyjazdu zaliczyć nie można, ale za to w podróży zobaczycie same cuda! Dokładnie siedem cudów świata wybranych z listy 200 istniejących zabytków po kampanii szwajcarskiego filantropa Bernarda Webera w 2000 roku. Niesamowity Wielki Mur Chiński, oszałamiający Taj Mahal czy peruwiańska perełka Machu Picchu. Cały czas pozostają na Twojej liście „must have”? Może czas to zmienić? Przedstawiamy Ci nietuzinkową propozycję podróży marzeń. Jeśli tylko masz odpowiedni zapas gotówki…

Siedem cudów świata w 82 dni!

Brytyjski Tour Operator Contiki stworzył epicką 82-dniową wycieczkę dookoła świata, która obejmuje wszystkie nowe cuda świata – w tym Taj Mahal, Wielki Mur Chiński i Machu Picchu. Podróż „7 cudów” rozpoczyna się w marcu 2019 roku i w ciągu 82 dni prowadzi przez siedem krajów na czterech kontynentach, zaczynając w Delhi i kończąc w Rzymie. Ceny zaczynają się od… 75 000 zł. W tej kwocie są wszystkie loty oraz zakwaterowanie w trakcie całej podróży. Wersja oszczędnościowa to około 57 000 zł bez zorganizowanych noclegów.

Oto lista siedmiu cudów świata, przez które przebiega podróż:

  1. Taj Mahal – jedno z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w Indiach;
  2. Wielki Mur Chiński;
  3. Chichen Itza w Meksyku – jedne z najlepiej zachowanych ruin w historii Majów;
  4. Machu Picchu w Peru – XV-wieczna cytadela Inków położona 2530 metrów nad poziomem morza;
  5. 30-metrowy pomnik Chrystusa Odkupiciela w Rio de Janeiro;
  6. Petra w Jordanii – niesamowite starożytne miasto jest zbiorem skalnych jaskiń, świątyń i grobowców z różowego piaskowca;
  7. Koloseum we Włoszech – klasa sama w sobie.

Biuro podróży zadbało także o urozmaicenie wycieczki. Oprócz zwiedzania powyższych zabytków podróżnicy spędzą średnio 12 dni na dokładniejszym poznaniu każdego kraju. To trochę jak siedem niespełna dwutygodniowych wycieczek na cztery kontynenty!

Przyznasz, że oferta jest oryginalna. Niestety także kosztowna. Jednak równocześnie możesz spróbować sam skomponować taką podróż – ile zaoszczędzisz? Z codzienną lekturą naszej strony zapewne sporo!

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

423,089FaniLubię
27,018ObserwującyObserwuj
5,564ObserwującyObserwuj

Najnowsze