Pękła szklana podłoga 412 metrów nad ziemią

Osoby o słabych nerwach i lęku wysokości niech się mocno czegoś uchwycą. W balkonie widokowym SkyDeck w wieżowcu Willis Tower w Chicago pękła szklana podłoga.

Samo przebywanie na wysokości 412 metrów nad ziemią w całkowicie przezroczystym pomieszczeniu z prześwitującą podłogą może przyprawić o atak paniki. A co dopiero, kiedy nagle ta podłoga pod stopami zaczyna pękać. Właśnie taka sytuacja spotkała osoby odwiedzające SkyDeck w Chicago w poniedziałek. Oprócz nagłego wyrzutu adrenaliny u turystów, nikomu nic się nie stało.

Widok był przerażający, jednak okazało się, że tak naprawdę nie była to sytuacja bardzo groźna. Pękła warstwa ochronna znajdująca się nad właściwym szkłem, mająca chronić je przez zarysowaniami. Sama podłoga pozostała nienaruszona – jest zaprojektowana tak, by utrzymać ciężar do 5 ton. Cieńsza warstwa zewnętrzna rozprysnęła się pod stopami zwiedzających na tysiące kawałków. Spełniła zatem swoją funkcję. Wydarzenie oczywiście zostało nagrane i umieszczone w Internecie.

SkyDeck znajduje się na 103 piętrze Willis Tower. Sam budynek jest ósmym na świecie pod względem wysokości i najwyższym na półkuli północnej. Wznosi się na 442 m i ma 110 pięter. Słynne szklane balkony zostały otwarte w 1974 roku i od tego czasu przyciągają tłumy turystów. Szacuje się, że są odwiedzane rocznie przez około 1,5 miliona osób. Pomysł na całkowicie przeszklone balkony zrodził się z chęci ułatwienia turystom podziwiania panoramy Chicago. Przed ich wybudowaniem konieczne było codzienne mycie szyb – tak wiele zabrudzeń zostawiali po sobie ludzie przyklejający się do szyb dla uzyskania lepszego widoku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here