Draganfly, firma z branży lotniczej, przeprowadziła pierwsze loty testowe swoich pandemicznych dronów. Drony są wyposażone w czujniki i komputerowe systemy wizyjne, które mierzą temperaturę ciała, oddech i tętno z odległości do 190 stóp (58 m). Mogą także wykryć, czy ktoś kicha, kaszle lub nie przestrzega zasad dystansu społecznego.

Współpraca służb bezpieczeństwa i firmy Draganfly odbywa się w stanie Connecticut w mieście Westport.

Cameron Chell, dyrektor generalny Draganfly, powiedział:


Departament Policji Westport jest jedną z najbardziej postępowych agencji bezpieczeństwa publicznego w kraju i prawdziwy pionierem jeśli chodzi o wdrażanie i integrację nowych technologii w celu zwiększenia bezpieczeństwa obywateli i osób udzielających pierwszej pomocy. Ta pandemia koronawirusa otworzyła nową granicę dla zaawansowanych dronów. Wspólnie z naszymi partnerami, w tym z miastem Westport, jesteśmy pierwszą firmą w USA, która wdrożyła tę najnowocześniejszą technologię do analizy danych.

Westport zamierza wykorzystać technologię dronów do ochrony potencjalnych grup ryzyka, takich jak seniorzy, tłumy gromadzące się w mieście i państwowych plażach, dworcach kolejowych, parkach i obszarach rekreacyjnych, centrach handlowych i innych miejscach, w których ludzie się gromadzą.

Jim Marpe, burmistrz Westport powiedział:

Jednym z głównych problemów miast i miasteczek, takich jak Westport, w zarządzaniu pandemią, taką jak wirus COVID-19, i reagowaniu na nie, jest ustalenie, kto może zostać zarażony i jak rozprzestrzenił się ten wirus. Jednym ze sposobów na to jest poszukiwanie podstawowych objawów. Dzięki współpracy z Draganfly i zespołem UniSA pod kierownictwem profesora obrony systemów profesora Javaana Chahla, jesteśmy w stanie zdalnie patrzeć na cenne dane ratujące życie i lepiej zarządzać obecnymi i przyszłymi zagrożeniami dla zdrowia.

Władze Westport uważają, że technologia ta może pomóc w wychwytywaniu chorych, którzy potencjalnie mogą zakażać koronawirusem. „Pandemiczne drony” mają dostarczać służbom dane, a nawet wykonywać patrole za funkcjonariuszy policji. Zgodnie z zapowiedziami władz nie będą latać nad terenami prywatnymi i nie będą wyposażone w technologię rozpoznawania twarzy.

W położonym w pobliżu Nowego Jorku Connecticut wykryto ponad 22 tys. przypadków zakażenia koronawirusem. Na Covid-19 zmarło tu 1544 osób. W przeliczeniu na 100 tys. mieszkańców więcej zgonów z powodu koronawirusa odnotowano jedynie w stanach Nowy Jork oraz New Jersey.

Źródło: GlobeNewswire, PAP

3 KOMENTARZE

  1. Co za shit szkoda ze nie wykrywaja idiotow zasiadajacych w rzadzie albo chorob od ktorych umiera wiecej ludzi lub piratów drogowych ktorzy zabijają wiecej ludzi niz zasrany corona virus

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here