Jeśli Twoja podróżnicza lista wciąż się wydłuża i nieustannie polujesz na tanie loty, to na pewno przyda Ci się analiza tego rankingu! Przecież warto wiedzieć, jakie kierunki wybierać, aby nie zbankrutować po kilku podróżach. Czas byś poznał ranking najtańszych miast na krótkie wypady w Europie 2021! Tym razem barometr kosztów miejskich pojawia się po najgorszym czasie globalnej pandemii. Tak więc tegoroczne wyniki różnią się nieco od pozostałych. Jednak wciąż można zaoszczędzić na podróżach po Europie.

Ranking City Costs Barometer 2021 pomoże Ci w wyborze odpowiedniego kierunku podróży, tak żeby pobyt tam nie wyssał z Twojego portfela reszty pieniędzy. W tegorocznej analizie wzięto pod uwagę 40 europejskich miast. Jeśli więc planujesz city break gdzieś w Europie i szukasz najlepszej i najtańszej możliwości, to jesteś w domu!

Serwis Post Office Travel Money co roku przygotowuje zestawienie kosztów życia w najpopularniejszych europejskich miastach z perspektywy turysty. W rankingu przeanalizowano zwykłe, codzienne wydatki łącznie z dwoma noclegami dla dwóch osób. Travel Money wykazał, że w analizie bierze się pod uwagę kilka dość standardowych wydatków. Kolacja z butelką wina, dwie weekendowe noce w 3* hotelu, transport miejski, zwiedzanie, a także napoje. I to wszystko w zestawie dla dwóch osób Co sądzisz o tym rankingu? Jakie są Twoje doświadczenia? Możesz też sprawdzić dokładnie jakie wydatki brane były pod uwagę w prezentowanym rankingu.

Barometr kosztów miejskich 2021 pokazuje, że turyści mogą dokonać spektakularnych oszczędności, podróżując odpowiedzialnie. Z raportu wynika, że ​aż 40 proc. miast w Europie ma niższe ceny niż w ubiegłym roku. Najmocniej ceny spadły w Paryżu (o 22 proc.) i Madrycie (21 proc.).

Oto najtańsze 10 miast Europy:

Poprzedni

10. Kraków, Polska (awans z 15. miejsca – 1189 zł)


Kraków
Fot. Shutterstock
Poprzedni

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here