ONZ opublikowało swój coroczny raport o poziomie szczęścia na świecie. Choć dzisiaj, pytanie o szczęście może się wydać nieco nie na miejscu, to jednak warto zmienić temat wszechobecnej dyskusji i poczytać o czymś przyjemniejszym niż codzienne statystyki zachorowań. Być może uda nam się czegoś nauczyć od najszczęśliwszych krajów na świecie?

Raport obejmuje 156 krajów. By go stworzyć ONZ przeprowadziło badania wśród mieszkańców. Mieli oni wskazać, jak bardzo czują się szczęśliwi w swoich państwach. Pod uwagę brano również wysokość średniego wynagrodzenia, wolność, zaufanie, długość życia, hojność i wsparcie społeczne. Polska znalazła się na 43. miejscu w rankingu (tutaj znajdziesz pełny raport).

A oto pierwsza dziesiątka najszczęśliwszych krajów na świecie.

Poprzedni

10. Luksemburg

Luksemburg wymieniany jest wśród najbardziej bezpiecznych krajów na świecie. Już sam ten fakt mówi wiele o poziomie szczęścia jego obywateli. Dodatkowo może się on poszczycić wprowadzeniem całkowicie darmowej komunikacji zbiorowej jako pierwszy na świecie!

Dodatkowo zamiłowanie mieszkańców księstwa do spędzania czasu na świeżym powietrzu przyczyniło się do zbudowania gęstej sieci szlaków pieszo-rowerowych oraz pól kempingowych. Aktywność fizyczna pozwala na zachowanie zdrowia dłużej i tym samym dłuższego cieszenia się z życia.


rzeka z domami i drzewami na brzegu
fot. Shutterstock
Poprzedni

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here