Nie zgadniesz, za co aresztowali gwiazdkę reality show na Malediwach

Cecyllia Jastrzembska, 26-letnia Brytyjka znana z występów w tamtejszych programach typu reality tv, została aresztowana na Malediwach za noszenie bikini. Ale sprawa nie jest tak oczywista, jakby się mogło wydawać.

Malediwy kojarzą się głównie z fantastycznymi plażami i niesamowitymi kurortami zanurzonymi w krystalicznie niebieskiej wodzie. Idealne warunki na wypoczynek na plaży! I tak też jest, jednak nie do końca. Malediwy to kraj muzułmański, gdzie obowiązuje prawo szariatu. Jedynymi miejscami, gdzie można bez skrępowania korzystać z zachodniego stylu życia są właśnie kurorty dla zagranicznych gości. Nie wszyscy o tym pamiętają.

Poszkodowana Brytyjka została aresztowana podczas spaceru na Maafushi, jednej z mniej turystycznych wysp Malediwów. Na nagraniu zamieszczonym w sieci widać, że jest ubrana w bikini i chodzi po ulicy przy której stoi szkoła oraz meczet. Trzech oficerów miejscowej policji w dość brutalny sposób stara się ją zaaresztować, przy czym kobieta stawia opór i sporo krzyczy. Jej towarzysz stara się jej pomóc. 


Cecylia spędziła dzień w areszcie, po czym gdy sprawa została podchwycona przez media społecznościowe została zwolniona. Burza medialna spowodowała również, że komendant policji wydał oświadczenie, w którym przeprasza za sposób przeprowadzenia aresztowania. Przypomina również, że Malediwy to kraj muzułmański, więc turyści powinni respektować lokalne prawo. Przebywając na mniej turystycznych wyspach, powinni mieć na uwadze mieszkańców i ich przekonania. 

Warto również pamiętać, że z tych samych względów spożywanie alkoholu możliwe jest jedynie na terenie ośrodków. Wwożenie alkoholu na teren Malediwów również jest zakazane. Jeśli nie przestrzega się tej zasady można mieć problemy już na etapie kontroli celnej na lotnisku.

Jeśli chcesz się przekonać, jak piękne są bardziej turystyczne wyspy, sprawdź tanie loty na Malediwy. Warto również przeczytać 10 rzeczy, których nie wiedziałeś o Malediwach.

1 KOMENTARZ

  1. Jeżeli jedziesz za 10-15 tys. na Malediwy będziesz miał takie problemy. Pomijając fakt islamskich fanatyków, kiepskich hoteli i zatłoczonych i śmierdzących miejsc. Jedyny sposób na udane wakacje, to prywatna wyspa z międzynarodowym wyżywieniem. Jednak to kosztuje od 20-30 tysięcy dla pary. Jeżeli jedziecie tam nie wypocząć a męczyć się to szkoda wydać 15 tysięcy na byle co.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here