Nie uwierzysz jaki plan ma ten Polak! Tak jeszcze nie zwiedzałeś świata! Zaczyna w październiku

Sposobów na podróżowanie i zwiedzanie jest wiele, ale o takim jak ten Polak chyba jeszcze nie pomyślałeś! 3 października rano w USA Tomasz Drybała ruszy w bieg dookoła świata! W pierwszych miesiącach będzie biegł wzdłuż oceanu do Florydy. Planuje tam dotrzeć jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia. Podróż Tomka odbywać się będzie etapami jak informuje National Geographic (patron wyzwania). Pierwszy etap biegu, czyli 10 tys. km, planuje zakończyć w Portland (stan Oregon) w lipcu 2023 r.

Trzymanie się terminów jest ważne, zwłaszcza na początku. Najbardziej obawiam się trzeciego etapu, czyli Arabii. Chcę tam biec w miesiącach zimowych, kiedy jest chociaż trochę chłodniej – mówił Tomasz Drybała redakcji National Geographic.

Cały bieg potrwa 40 miesięcy. Koniec zaplanowany jest na marzec 2026 r. W sumie 3,5 roku w biegu. Polak ma zamiar biec przez 4 dni w tygodniu: w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki. Dziennie chce pokonywać 75 km i spalić około 8–10 tys. kalorii. Pozostałe dni planuje przeznaczyć na regenerację. Co 5 tygodni planuje też przerwę na spotkanie ze swoimi synami, ponieważ byłby to zbyt długi czas rozłąki. Oczywiście podczas biegu będzie w ciągłym kontakcie ze specjalistami medycznymi.

Jestem już przyzwyczajony do takiego wysiłku. Najpierw zrobiłem 5 milionów kroków w 101 dni przez Azję. Bez wsparcia, tylko ja i plecak. Następnie znów w Azji przebiegłem z plecakiem 11 tys. km. Biegałem wtedy między uniwersytetami, na których wykładałem. Moja trzecia wyprawa to był bieg przez Anglię, Walię, Szkocję i częściowo przez Polskę. Wtedy prawie cały czas biegłem, bez większych postojów. Tym razem będzie inaczej. Ja się z nikim nie ścigam. Nie biję żadnego rekordu. Na trasie mamy zaplanowane eventy organizowane we współpracy z organizacjami charytatywnymi – tłumaczy biegacz redaktorom National Geographic.

Między kolejnymi etapami biegu Drybała planuje miesięczne przerwy. W tym czasie jego sprzęt będzie transportowany z kontynentu na kontynent.

W przerwach będzie propagował praktykę uważności, dzięki której znalazł w swoim życiu harmonię i stabilizację. Będziemy obserwować kolejne etapy wyprawy Tomasza i trzymamy kciuki!

Kamila Olejarz
Kamila Olejarz
Kulturoznawca z dziennikarską pasją. Zajmuje się wideofilmowaniem. Z wielką pasją i nieukrywaną przyjemnością robi też zdjęcia . Ma niesforną cechę, która nie pozwala jej siedzieć w miejscu. Ciągle myśli o miejscach, jakie mogłaby zobaczyć na świecie. Chętnie bierze udział w różnych projektach artystycznych. Lubi spędzać aktywnie czas. A poza pracą tańczy salsę kubańską.

Zobacz też

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

427,346FaniLubię
33,449ObserwującyObserwuj
5,711ObserwującyObserwuj

Zobacz też