Najtańsze miasta świata 2021! Oryginalne kierunki na podróż, wiedziałeś o nich?

Brytyjska firma Economist Intelligence Unit (EIU) opublikowała najnowszy raport Worldwide Cost of Living 2021. Dzięki niemu możesz poznać najtańsze miasta świata 2021 roku! Szukałeś oryginalnych kierunków na podróż? Ten ranking może cię zainteresować! W tym roku pod uwagę wzięto aż 173 miasta na całym świecie. Analiza dotyczyła około 200 produktów i usług, m.in. cen żywności i ubrań, kosztów transportu i edukacji, kosztów życia codziennego, cen paliw czy wysokości wynagrodzenia.

Utworzony w 1946 roku EIU stał się cennym komentatorem, interpretatorem i prognostykiem zjawiska globalizacji, umożliwiając przedsiębiorstwom, firmom finansowym, instytucjom edukacyjnym i rządom efektywne planowanie niepewnej przyszłości. A ranking oferuje dogłębny wgląd i analizę rozwoju gospodarczego i politycznego w coraz większym stopniu złożonego środowiska globalnego. Firma wskazuje szanse, trendy i zagrożenia w skali światowej i krajowej.

Pierwszy raz w historii na szczycie najdroższych miast świata znalazł się Tel Awiw, a jak wygląda sprawa z najtańszymi miastami?

W 2021 roku najtańszymi miastami do życia są:

Lusaka, Zambia

Fot. Vije Vijendranath, Unsplash

Buenos Aires, Argentyna

Fot. Fermin Rodriguez-penelas, Unsplash

Algier, Algieria

Fot. Nasro Azaizia, Unsplash

Ahmadabad, Indie

Fot. Satyajeet-Mazumdar, Unsplash

Karaczi, Pakistan

Fot. Muhammad Jawaid Shamshad, unsplash

Ałmaty, Kazachstan

Fot. Konstantin Dyadyun, Unsplash

Tunis, Tunezja

Fot. Tina Boujemil, Unsplash

Taszkient, Uzbekistan

Fot. Arhodjon Chinberdiev, Unsplash

Trypolis, Libia

Fot. Moayad Zaghdani, Unsplash

Damaszek, Syria

Fot. T-Foz, Unsplash
Kamila Olejarz
Kulturoznawca z dziennikarską pasją. Zajmuje się wideofilmowaniem. Z wielką pasją i nieukrywaną przyjemnością robi też zdjęcia . Ma niesforną cechę, która nie pozwala jej siedzieć w miejscu. Ciągle myśli o miejscach, jakie mogłaby zobaczyć na świecie. Chętnie bierze udział w różnych projektach artystycznych. Lubi spędzać aktywnie czas. A poza pracą tańczy salsę kubańską.

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

423,089FaniLubię
24,155ObserwującyObserwuj
5,564ObserwującyObserwuj

Najnowsze