Kupno biletu na samolot nie oznacza gwarancji, że doleci się na miejsce. Z pokładu zawsze można… wylecieć. W niektórych przypadkach pasażerowie sami mogą pokrzyżować sobie plany, w innych winne są linie lotnicze. Oto najbardziej kuriozalne i szokujące powody wyrzucenia pasażera z samolotu.

Poprzedni

1. Overbooking

Zaczynamy od sytuacji niestety dość powszechnej, choć nadal nie mieszczącej się nam w głowie, jaką jest overbooking. To inaczej sprzedawanie przez linię lotniczą więcej biletów niż jest miejsc w samolocie. Gdy wszyscy się zjawią przed planowaną podróżą, nagle jest problem.

Czytaj więcej: Czym jest overbooking? Co zrobić, jeśli zabraknie dla Ciebie miejsca w samolocie?

Głośnym przypadkiem było wyproszenie z samolotu pasażerów linii Delta Airlines, dla których zabrakło miejsc. Cztery osoby postanowiły, że nagłośnią sprawę, a choć linie lotnicze przeprosiły za zaistniałą sytuację, niektóre linie wciąż stosują overbooking.

Z czego to wynika? Ze statystycznego punktu widzenia zawsze ktoś rezygnuje, a więc można śmiało założyć, że na pokładzie będzie puste miejsce. Linie lotnicze sprzedają je więc podwójnie.


pasażerowie na pokładzie samolotu
Gdy wszyscy pasażerowie zjawią się na lot, może to oznaczać problemy… Fot. Pixabay
Poprzedni

4 KOMENTARZE

  1. Nie wyobrażam sobie takiego hamstwa,że bilet mam kupiony, dużo rzeczy zaplanowanych a nie mogę lecieć. Ciekawe później jakie to jest odszkodowanie przez Sąd. Żałosne.

    • Doświadczylem overbookingu 4tygodnie temu, z WizzAirem i każdemu odradzam latania z nimi oni właśnie sprzedają najwoecej dodatkowych biletów.
      Do dziś nie dostałem rekompensaty i zwrotu za bilety a minoł ppnad miesiac …

  2. Kloaczny poziom obsługi przez wiele linii lotniczych jest ogólnie znany. Na szczęście jest wiele poważnych linii lotniczych, np. Air China, Singapore Airlines czy Qatar Airways, gdzie funkcjonuje stara, dobra zasada „klient nasz pan”.

  3. Już dwa razy miałem taką sytuację w Locie, i co? Poleciałem lepszymi liniami , dostałem bon na jedzenie i picie, plus super hotel, plus 250euro.. tylko czekam na takie sytuacje ?????

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here