Zastanawiasz się czasem, czy w innych krajach kobiety mają łatwiej? Czy kobietom żyje się lepiej? A może nie masz powodów do narzekania, bo masz świetną pracę, czujesz się bezpiecznie i masz czas na swoje pasje? Tak czy inaczej powinien zainteresować Cię ranking The US News & World Report. Dzięki niemu dowiesz się, gdzie kobietom żyje się najlepiej.

Jak informuje Business Insider, państwa oceniano w pięciu kategoriach:

 • prawa człowieka
 • równość płci
 • równość płac
 • bezpieczeństwo
 • postępowość

Kolejny raz państwa skandynawskie zdominowały szczyt listy krajów, w których kobietom żyje się najlepiej. Czy wyniki zaskakują? Przedstawimy Ci listę pierwszej dziesiątki krajów, w których wg. przeprowadzonych badań, kobiety mają najlepsze warunki do życia. 9000 ankietowanych kobiet w 80 krajach oceniało wspomniane kryteria. I o ile te dotyczące bezpieczeństwa, równości płci, postępowości czy praw człowieka zdają się się nie być mocno problematyczne w obecnych czasach, to jednak największym mankamentem wielu krajów jest bez wątpienia równość płac. I to wyraźnie widać w rankingu.

Poprzedni

10. Niemcy – najbardziej postępowy kraj świata

Niemcy uznano za jedno z najbardziej postępowych państw świata (9,8 pkt.). Pozostałe kategorie jednak odsłoniły mankamenty, dlatego kraj zajął 10. miejsce.


Niemcy
Fot. Roman Kraft/ Unsplash
Poprzedni

11 KOMENTARZE

 1. No śmiech na sali. Szwecja jest teraz wogole bezpiecznym krajem dla kogokolwiek a tym bardziej dla kobiet. Co za zakłamanie, ciekawe kto tak naprawdę robił ten ranking!

  • W przeciwieństwie do Polski, gdzie grupę siedzących na chodniku kobiet można bezkarnie skopać… Polska jest bezpieczna dla białych heteroseksualnych kiboli. I dla nikogo więcej.

 2. Bohhahahahhahaa Szwecja najlepszym krajem dla kobiet , Holandia , Niemcy ze swoimi sylwestrami szkoda że jeszcze Belgii i Francji nie ma że o GB nie wspomnę – te kraje gwarantują niewątpliwie niezapomniane wrażenia

 3. Ale pieprzycie głupoty. Tak samo w Polsce można dostać w mordę i być zgwalconym. Tyle że w Szwecji głównie tyczy to po prostu środowisk kolorowych na kolorowych dzielnicach. Mieszkając w normalnej okolicy nie ma z tym problemu. No chyba że ktoś lubi mieszkać z kolorowymi.
  Mieszkam tu 20 lat. Daleko od ch.wni Malmo Stocka czy innych spedow. Tu wychowałam swoje córki i nigdy nie było problemu z poczuciem bezpieczeństwa.
  Możliwości kształcenia (za darmo) oraz jakosc zycia które daje panstwo szwedzkie są bez porównania lepsze od tego co oferuje kaczystan.

 4. Biedne te kobietki, że ciągle muszą akcentować „prawa człowieka”, wciąż mając jakieś kompleksy i poczucie niższości, że trzeba za tę płeć walczyć… Dobrze, że ja nigdy się do nich nie zaliczałam.

 5. A co Business Insider ma na myśli, oceniając „postępowość”? Moralność prymitywniejszą niż z czasów kamienia łupanego, jak to jest dzisiaj w zwyczaju? Czy terror, że mężczyzna nie może przepuścić kobiety w drzwiach, bo to „seksizm”?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here